Siedem dolnośląskich klubów sportowych zostało objętych programem "Gramy Razem". Głównym jego założeniem jest wsparcie finansowe klubów, których drużyny uczestniczą w rozgrywkach ligowych najwyższego szczebla krajowego. Dofinansowanie otrzymały m.in. Ślęza Wrocław (koszykówka kobiet) i Volleyball SA (siatkówka kobiet).
Dofinansowanie udzielane z budżetu województwa ma pomóc klubowym szkoleniowcom w optymalizacji treningów i podnoszeniu ich poziomu, a także w organizacji rozgrywek sportowych drużyn i zawodników w wybranej kategorii wiekowej, których szkoleniem klub się zajmuje.
Z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego, wicemarszałek Iwony Krawczyk, członka zarządu Jerzego Michalaka oraz przewodniczącego komisji sportu w sejmiku Michała Bobowca promesy na swoje działania odebrało siedem dolnośląskich klubów. Oprócz Ślęzy i Volleyball SA są to KPR Jelenia Góra, KPR Kobierzyce, Chrobry Głogów, Zagłębie Lubin, oraz Cuprum Lubin.
- Te kluby to wizytówka dolnośląskiego sportu zespołowego, to medaliści rozgrywek ligowych i pucharowych ostatnich lat. Takie wsparcie rozwoju sportowych talentów, objęcie finansowaniem dzieci, młodzików i juniorów to inwestycja Samorządu Województwa Dolnośląskiego w przyszłość sportu realizowanego na najwyższym poziomie. To także promocja Dolnego Śląska jako miejsca atrakcyjnego dla rozwoju sportowych karier - mówi marszałek Cezary Przybylski.
- Dzięki dotacji najzdolniejsi młodzi sportowcy z tych klubów będą mogli szlifować swoje umiejętności i rozwijać talent na najwyższym poziomie organizacyjnym i sportowym, co pozwoli zachować ciągłość szkolenia sportowego i kariery zawodniczej oraz wzmocni ich identyfikację nie tylko z klubem, ale i regionem - wylicza wicemarszałek Iwona Krawczyk.
Każdy z klubów otrzymał promesę w wysokości 100 tysięcy złotych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze