568 osiągnęła liczba zakażeń koronawirusem, stwierdzonych na Dolnym Śląsku od początku epidemii. W czwartek potwierdzono 21 nowych przypadków.
Osoby, u których zdiagnozowano COVID-19 w czwartek, 9 kwietnia, pochodzą Wrocławia, Jeleniej Góry oraz powiatów kłodzkiego, trzebnickiego, wrocławskiego, jeleniogórskiego, górowskiego, lubańskiego, lubińskiego, oławskiego, lwóweckiego, dzierżoniowskiego, złotoryjskiego i legnickiego.
Liczba 568 zakażeń daje Dolnemu Śląskowi trzecie miejsce w rankingu najbardziej skażonych województw, tuż po woj. mazowieckim i woj. śląskim. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia oraz powiatów głogowskiego, trzebnickiego, lubińskiego, bolesławieckiego, oławskiego, strzelińskiego i trzebnickiego.
Na terenie województwa dolnośląskiego 5073 osoby są objęte kwarantanną lub izolacją, a ponad 1387 - nadzorem epidemiologicznym. Natomiast 258 osób jest hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19.
Do tej pory w Polsce na COVID-19 zachorowało 5575 osób, z czego 174 nie żyją.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze