Reklama

Pierwsi pacjenci w izolatorium przy Gajowickiej

09/04/2020 10:28

Dwaj mężczyźni trafili do izolatorium we wrocławskim hotelu Wieniawa przy ul. Gajowickiej. To miejsce, które od tego tygodnia stanowi zaplecze dla szpitala przy ul. Koszarowej. Mają być tu umieszczane osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem oraz pacjenci, u których COVID-19 ma łagodny przebieg.

Pacjenci, którzy zostali skierowani do izolatorium urządzonym w hotelu Wieniawa przy ul. Gajowickiej to 43 i 30-latek.


Do tego obiektu kierowane są:




osoby chore na infekcję COVID-19 o łagodnym przebiegu, nie wymagające leczenia w szpitalu,






osoby, którym lekarz zlecił izolację w domu, ale ze względu na możliwość zakażenia bliskich z grupy podwyższonego ryzyka (np. osoby starsze, z obniżoną odpornością), nie powinny w nim przebywać,




osoby, którym lekarz zlecił izolację w domu, lecz z innych przyczyn nie mogą poddać się jej w miejscu zamieszkania.

Reklama



W czwartek rano rzeczniczka WSS im. J. Gromkowskiego Urszula Małecka poinformowała, że w szpitalu przy ul. Koszarowej przebywa 89 pacjentów, w tym 56 z potwierdzonym zakażeniem COVID-19. W środę do domu wypisano czworo tzw. ozdrowieńców. Byli to: kobieta w wieku 70 lat, 53-letnia pielęgniarka oraz 62-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości