Reklama

Przetarg na nowe przejście dla pieszych przez Legnicką jeszcze wiosną

18/02/2020 12:54

Przetarg na budowę naziemnego przejścia dla pieszych przez Legnicką, na wysokości Młodych Techników, miał zostać ogłoszony w sierpniu ubiegłego roku. Teraz prezydent Jacek Sutryk zapowiada, że stanie się to w tym kwartale. 

Budowa kolejnego przejścia dla pieszych przez ulicę Legnicką jest wymuszona barierą architektoniczną, z jaką od lat muszą się tam zmagać wrocławianie, a zwłaszcza osoby starsze, niepełnosprawne i z wózkami dziecięcymi. Mowa o przejściu podziemnym na wysokości Młodych Techników, które łączy obie strony Legnickiej oraz umożliwia dostęp do przystanków komunikacji miejskiej. 


CZYTAJ TEŻ: WZDŁUŻ LEGNICKIEJ POWSTANIE NOWA DROGA ROWEROWA


Inwestycję, polegającą na stworzeniu w tym miejscu wygodnej alternatywy w postaci przejścia naziemnego, miasto zapowiada już od kilku lat. Nowa deklaracja padła w poniedziałek - prezydent Wrocławia Jacek Sutryk obiecał, że przetarg na jego budowę zostanie ogłoszony w tym kwartale. Według szacunków ZDiUM realizacja zadania przez wybraną firmę może potrwać około 8 miesięcy. Oprócz pasów dla pieszych powstaną tam przejazd rowerowy oraz sygnalizacja świetlna. 

Reklama

To kolejne przejście naziemne, które powstanie w centrum miasta w rejonie przejść podziemnych, od których magistrat stopniowo odchodzi. Wcześniej takie inwestycje zostały zrealizowane w rejonie placu Jana Pawła II, placu Strzegomskiego i placu Grunwaldzkiego. 


SPRAWDŹ: KOLEJNE MIEJSCA PARKINGOWE SĄ JUŻ PŁATNE 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości