Od wtorku wrocławianie mogą składać swoje propozycje do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. W tym roku na projekty wybrane w głosowaniu przeznaczonych zostanie 25 mln złotych, z czego 9 mln zł zostanie przeznaczonych na małe projekty osiedlowe.
We Wrocławiu na budżet obywatelski zostanie przekazane w tym roku 25 mln złotych, czyli o 4 mln zł więcej niż wymaga tego ustawa. Do WBO 2020 można zgłaszać dowolne projekty, które może realizować Gmina Wrocław i będą ogólnodostępne dla mieszkańców.
Projekty zostaną podzielone na dwie grupy: o zakresie osiedlowym i ponadosiedlowym. Limit wydatków w ramach tego pierwszego to maksymalnie 750 tys. złotych, drugiego 2 mln zł. W sumie na projekty osiedlowe ma zostać przeznaczonych 9 mln zł, a ponadosiedlowe, czyli takie, których oddziaływanie będzie wykraczać poza obszar jednego osiedla – 16 mln zł.
ZOBACZ TEŻ: Żerniki mają nowy park. Powstał dzięki projektom budżetu obywatelskiego [ZDJĘCIA]
W tym roku w ramach projektów osiedlowych można realizować wyłącznie projekty dotyczące: parków, skwerów, terenów zielonych lub zieleni przyulicznej, instalacji, obiektów lub terenów rekreacyjnych lub sportowych oraz infrastruktury związanej ze zrównoważoną mobilnością.
Swoje projekty można zgłaszać do 12 lutego 2020 roku. Potem nastąpi ich weryfikacja. Liderzy będą mieli 7 dni od ogłoszenia wyników na złożenie odwołania. Samo głosowanie przewidziane jest na przełom września i października tego roku. Prawo głosu ma każdy mieszkaniec Wrocławia niezależnie od wieku. Aby wziąć udział w głosowaniu, nie trzeba być zameldowanym we Wrocławiu. Każdy mieszkaniec ma jeden głos, w ramach którego może wybrać maksymalnie jeden projekt osiedlowy i jeden ponadosiedlowy.
ZOBACZ TEŻ: Wyniki WBO 2019. Zobacz, jakie projekty wygrały głosowanie [LISTA]
Podobnie, jak w ubiegłych latach magistrat przygotował cykl spotkań dla osób, które chcą zaangażować się w WBO. Podczas konsultacji będzie można poznać szczegóły dotyczące zasad, weryfikacji pomysłów czy też samego głosowania. Najbliższe spotkania zaplanowano na:
14.01 - godz. 17:00, spotkanie w CK Zamek (pl. Świętojański 1),
16.01 - godz. 17:00, spotkanie w BarBarze (ul. Świdnicka 8B),
22.01 - godz. 17:00, spotkanie w Sektorze 3 (ul. Legnicka 65),
28.01 - godz. 17:00, spotkanie w Czasoprzestrzeni (ul. Tramwajowa 1/3),
30.01 - godz. 17:00, spotkanie w Ośrodku Postaw Twórczych (ul. Działkowa 15),
3.02 - godz. 18:00, spotkanie w CK Fama (ul. Krzywoustego 286).
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze