Liczba wrocławskich milionerów zmniejszyła się o 322 osoby w stosunku do ubiegłego roku. Tak wynika z zeznań podatkowych za 2022 rok.
Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu poinformowała, że liczba osób, które w zeznaniach podatkowych PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 za 2022 rok wykazały dochód powyżej 1 mln zł wynosi 800 osób. Większość to osoby, które prowadzą firmy.
- 61 osób złożyło deklarację PIT-36 (dochód z działalności gospodarczej, umowy o pracę, najmu – dzierżawy, praw autorskich, zlecenie – o dzieło);
- 533 osoby złożyły deklarację PIT-36L (dochód z działalności gospodarczej);
- 129 osób złożyło deklarację PIT-37 (dochód z umowy o pracę, zlecenie – o dzieło, z praw autorskich);
- 77 osób złożyło PIT-38 (dochód z kapitałów pieniężnych, tj. sprzedaży akcji, obligacji).
- W stosunku do roku ubiegłego liczba milionerów we Wrocławiu zmniejszyła się o 322 osoby - podaje Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze