Reklama

Stary znajomy powrócił do koszykarskiego Śląska!

29/10/2019 14:37

Koszykarze Śląska początek sezonu mieli przeciętny, nadszedł więc czas na zmiany w składzie. Wrocławski klub pozyskał doskonale znanego we Wrocławiu oraz w całej polskiej lidze Danny’ego Gibsona. Dla Amerykanina to powrót na Dolny Śląsk po pięciu latach.


Urodzony w Madison w Indianie 35-latek już od dłuższego czasu negocjował z władzami klubu warunki swojego powrotu. Od odejścia ze Śląska po sezonie 2013/14, występował on m.in. w Rosie Radom, Polskim Cukrze Toruń, czy w wielu klubach w silnej lidze francuskiej. Szczególnie dobrze radził sobie w Toruniu, gdzie w sezonie 2015/16 notował średnio 17 pkt i prawie 6 asyst na mecz. Poskutkowało to wybraniem go w 2016 r. na najlepszego zagranicznego zawodnika ówczesnej Tauron Basket Ligi. Pomimo zaawansowanego sportowo wieku, w swoim ostatnim klubie – tureckim Demir Insaat Buyukcekmece, notował średnio ponad 10 pkt na mecz. Oznacza to, że Amerykanin wciąż ma sporo do zaoferowania na boisku.

Reklama

Danny Gibson będzie występować jako rozgrywający na pozycji nr 1. Jego zadaniem będzie ożywienie i ustabilizowanie wrocławskiej ofensywy, która w tym sezonie prezentowała bardzo nierówną formę. Niewykluczone, że jego przyjście będzie oznaczało rozwiązanie kontraktu z dotychczasowym rozgrywającym – Claytonem Custerem.


Bartosz Królikowski

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości