Leśnica, Bielany Wrocławskie, Siechnice-Jelcz-Laskowice i Pracze Odrzańskie-Wołów, to kierunki, w które od grudnia mają ruszyć marszałkowskie szynobusy. Jednak prawdziwym pomysłem na rozruszanie kolei aglomeracyjnej (i w całym województwie) jest wciągnięcie firm z Niemiec i Czech by te uruchomiły na naszych torach połączenia kolejowe.
Pomysł marszałka jest prosty. Skoro w przyszłym roku otwiera się rynek usług kolejowych to trzeba tak zorganizować przetargi, żeby ściągnąć na Dolny Śląsk przewoźników z Niemiec i Czech, a przy okazji stworzyć konkurencję dla Przewozów Regionalnych także przy pomocy Kolei Dolnośląskich.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze