Reklama

Wkrótce ruszy remont jednej z wrocławskich pętli tramwajowych

29/10/2019 21:41

Na niedzielę, 3 listopada, zaplanowane jest rozpoczęcie remontu pętli tramwajowej Wrocławski Park Przemysłowy. Oznacza to zmianę trasy linii 23.

– Zakres robót przewiduje wymianę toru zewnętrznego pętli na długości 140 mb oraz podkładów wraz z podbudową – informuje Ewa Mazur, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. I dodaje, że koszt wymiany wyniesie 970 tys. zł.


Mazur podkreśla, że pętla WPP nie stanowi elementu powstającej właśnie nowej trasy autobusowo tramwajowej na Nowy Dwór i jest obecnie wykorzystywana przez linię tramwajową 23. Docelowo będzie pełnić funkcję awaryjnej pętli.

Wydział Transportu informuje, że kursy linii 23 zostaną tymczasowo przedłużone do pętli Pilczyce, a połączenie pomiędzy pl. Jana Pawła II i ulicą Robotniczą nadal będą zapewniały autobusy linii 107, 109, 132, 142 i 609.

Reklama

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 23 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 107, 109, 132, 142 i 609 (na odcinku pl. Jana Pawła II - Dolnośląska Szkoła Wyższa). Zasada ta będzie obowiązywała również w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 70 minut.


Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 23 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 107, 109, 132, 142 i 609 (na odcinku pl. Jana Pawła II - Dolnośląska Szkoła Wyższa - pl. Jana Pawła II/pl. Solidarności) bez żadnych dodatkowych dopłat.

Reklama

Prace potrwają do 30 listopada.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości