Na niedzielę, 3 listopada, zaplanowane jest rozpoczęcie remontu pętli tramwajowej Wrocławski Park Przemysłowy. Oznacza to zmianę trasy linii 23.
– Zakres robót przewiduje wymianę toru zewnętrznego pętli na długości 140 mb oraz podkładów wraz z podbudową – informuje Ewa Mazur, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. I dodaje, że koszt wymiany wyniesie 970 tys. zł.
Mazur podkreśla, że pętla WPP nie stanowi elementu powstającej właśnie nowej trasy autobusowo tramwajowej na Nowy Dwór i jest obecnie wykorzystywana przez linię tramwajową 23. Docelowo będzie pełnić funkcję awaryjnej pętli.
Wydział Transportu informuje, że kursy linii 23 zostaną tymczasowo przedłużone do pętli Pilczyce, a połączenie pomiędzy pl. Jana Pawła II i ulicą Robotniczą nadal będą zapewniały autobusy linii 107, 109, 132, 142 i 609.
Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 23 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 107, 109, 132, 142 i 609 (na odcinku pl. Jana Pawła II - Dolnośląska Szkoła Wyższa). Zasada ta będzie obowiązywała również w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 70 minut.
Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 23 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 107, 109, 132, 142 i 609 (na odcinku pl. Jana Pawła II - Dolnośląska Szkoła Wyższa - pl. Jana Pawła II/pl. Solidarności) bez żadnych dodatkowych dopłat.
Prace potrwają do 30 listopada.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze