Reklama

Wrocław: 66-latek wyleczony z koronawirusa wychodzi ze szpitala. To osoba bezdomna

25/03/2020 14:37

Dobre wieści z wrocławskiego szpitala przy ulicy Koszarowej. Ostatnie wyniki badań jednego z pacjentów, który był zakażony koronawirusem wskazują, że 66-letni mężczyzna jest już zdrowy. Mężczyzna został w środę wypisany ze szpitala.

Mężczyzna został wypisany do domu w godzinach popołudniowych. Jak poinformowała rzeczniczka szpitala Urszula Małecka, pacjenta można było wypisać z oddziału zakaźnego po tym, jak kolejne przeprowadzone u niego testy na koronawirusa dały wynik negatywny.


Okazuje się, że jest to mieszkaniec wrocławskiej noclegowni dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Małachowskiego. Jego podopieczni przebywają teraz pod kwaranatnną.



Informacja ta na razie nie została potwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia. Wszystko wskazuje jednak na to, że 66-latek będzie pierwszym pacjentem z Wrocławia, u którego udało się zwalczyć koronariuwsa.

Reklama

Przypomnijmy, że pierwszym w Polsce wyleczonym pacjentem, był mężczyzna z Zielonej Góry.


ZOBACZ TEŻ: We Wrocławiu ruszyło nowe laboratorium do testów na koronawirusa


Według danych z godziny 13:30 na terenie województwa dolnośląskiego potwierdzonych było 145 przypadków zachorowania na koronawirusa. W całej Polsce chorych na COVID-19 jest 957 osób.


Niestety są też złe wieści. Tylko w ciągu ostatniej doby liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa na Dolnym Śląsku wzrosła z 2 do 5 osób. W całej Polsce zmarło już 13 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie.


bas, mgo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości