Reklama

Wrocławski aquapark zamknięty. Przekazuje obiady bezdomnym [ZDJĘCIA]

20/03/2020 16:03

Po tymczasowym zamknięciu basenów pracownicy wrocławskiego aquaparku codziennie przygotowują dania obiadowe, które trafiają do ogrzewalni przy ulicy Gajowickiej. W tej sezonowej placówce interwencyjnej schronienie znajduje około 60 osób.

- W tych trudnych dla wszystkich czasach chcemy zrobić coś dobrego dla wrocławian. Nasi pracownicy, którzy na co dzień przygotowują posiłki dla gości Aquaparku, zajęli się przygotowywaniem posiłków dla osób potrzebujących – mówi Paweł Rańda, wiceprezes Wrocławskiego Parku Wodnego.

Szykują je codziennie od samego rana przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności, a następnie zawożą do ogrzewalni przy Gajowickiej.


CZYTAJ TEŻ: NOCLEGOWNIA OPUSTOSZAŁA Z POWODU KORONAWIRUSA


- Aktualnie w naszej placówce mieszka 60 osób, które bardzo chętnie korzystają z przywożonych obiadów – mówi Andrzej Ptak, koordynator ogrzewalni św. Brata Alberta.

Aquapark chętnie włącza się w pomoc osobom potrzebującym. W grudniu na terenie Wrocławskiego Parku Wodnego stanęła społeczna lodówka, która działa na zasadzie foodsharingu. Każdy, kto ma w domu nadmiar jedzenia, może je tam włożyć, aby osoby w potrzebie mogły z niego skorzystać.


mat.pras./mgo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości