Reklama

Zderzenie tramwaju z busem. Motornicza trafiła do szpitala [ZDJĘCIA]

28/01/2020 12:10

Do groźnego zdarzenia doszło we wtorek, przed południem, na ulicy Szewskiej. Tramwaj zderzył się z samochodem dostawczym. Na miejsce przyjechały wszystkie służby, a do czasu usunięcia utrudnień przejazd był zablokowany. 

Z powodu zdarzenia drogowego w rejonie skrzyżowania Szewskiej i Nożowniczej, na wysokości przystanku "Uniwersytecka", tramwaje linii 6 i 7 kursowały objazdem przez Teatralną, Skargi i Piaskową.


Na miejscu interweniowały policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe i komisja wypadkowa MPK. Obecny był też prezes MPK. Tramwaj ma rozbitą przednią szybę i lekko się wykoleił, a bus - ślady mocnego uderzenia w bok. Kierowca busa odniósł delikatne obrażenia, opatrzone na miejscu. 


CZYTAJ TEŻ: Od lutego zmieni się sposób szkolenia motorniczych i kierowców MPK

Reklama

Policjanci, badający przyczynę zdarzenia, uznali winę kierowcy, który, wyjeżdżając z Nożowniczej, powinien ustąpić pierwszeństwa tramwajowi jadącemu Szewską, z jego prawej strony, ale tego nie zrobił.


- Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Motornicza, w wieku 30 lat, została przetransportowana do szpitala. Sytuacja prawdopodobnie zakończy się mandatem dla kierowcy busa - mówi Dariusz Rajski z wrocławskiej policji. 


Trwa usuwanie skutków wypadku. - Na miejsce przyjechał dźwig, który wstawi teraz tramwaj z powrotem na tory - informuje Mateusz Lubański, rzecznik MPK Wrocław. 

Reklama

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości