Reklama

Znów można przygarniać bezdomne zwierzęta. Schronisko uruchomiło adopcje po przerwie

27/04/2020 11:04

Wrocławskie schronisko dla bezdomnych zwierząt jest zamknięte z powodu epidemii koronawirusa. Nie oznacza to jednak, że nie można adoptować psów i kotów. Wręcz przeciwnie, zainteresowanie adopcją podczas kwarantanny wzrosło.

Schronisko dla zwierząt przy ul. Ślazowej jest zamknięte dla odwiedzających od 14 marca. Przez miesiąc adopcje zwierząt były niemożliwe, ponieważ obiekt pracował nad nową formułą ich przeprowadzania. Wyjątkiem były zwierzęta w podeszłym wieku lub takie, które w schronisku są już bardzo długo. Od 14 kwietnia można przygarniać stamtąd bezdomne koty, a od 20 kwietnia - także psy.


- Jesteśmy nieczynni do odwołania, ponieważ chcieliśmy zadbać o ograniczenie kontaktów międzyludzkich. W weekendy bywało, że mieliśmy tu tłumy. Kierowaliśmy się również decyzjami innych schronisk w Polsce, które również zdecydowały się na zamknięcie z powodu epidemii - mówi Aleksandra Cukier z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Reklama

Aktualnie we wrocławskim schronisku przebywa ok. 130 psów (od kilku lat liczba bezdomnych psów spada, wcześniej standardem było ok. 350 psów w schronisku) i ok. 110 kotów (ilość ta będzie rosnąć ze względu na sezonowe rodzenie się kociąt).


CZYTAJ TEŻ: ZA TAKĄ WIOSNĄ TĘSKNIMY. TAK BYŁO ROK TEMU WE WROCŁAWIU [ZDJĘCIA]


Adopcje przeprowadzane są według nowych zasad. Wstępna selekcja potencjalnych opiekunów odbywa się online, na podstawie ankiety adopcyjnej, po której następuje rozmowa telefoniczna. Wybrane osoby przychodzą do schroniska osobiście, by poznać zwierzę i - optymalnie - zabrać je do nowego domu. Zwierzęta można oglądac na stronie internetowej schroniska, tam też zamieszczane są ogłoszenia o nowych psach i kotach.

Reklama

- Nasz rygor adopcyjny w czasie epidemii wzrósł. Jednocześnie zainteresowanie przygarnięciem bezdomnego zwierzęta jest większe niż zwykle. Inspiruje do tego kwarantanna: ludzie mają teraz więcej czasu albo potrzebują towarzystwa. Uczulamy jednak, że nie wolno ulegać emocjom, bo trzeba myśleć perspektywicznie. Epidemia się skończy, wrócimy do normalnego trybu życia, a zwierzęta zostaną z nami na lata. Decyzja o adopcji nie powinna być pochopna - przestrzega Cukier

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości