Do godziny 17 frekwencja w wyborach prezydenckich we Wrocławiu wyniosła 54,45%. Na całym Dolnym Śląsku do godz. 17 głosowało 48,91% wyborców, a w skali całej Polski - 50,69%. Oficjalne dane o frekwencji w wyborach podała Państwowa Komisja Wyborcza. Głosowanie w wyborach prezydenckich 18 maja 2025 trwa do godziny 21.
Najwyższa w Polsce frekwencja do godz. 17 była w województwach mazowieckim (54,97%), małopolskim (52,89%) i pomorskim (52,40%), a najniższa - w województwach opolskim (43,22%), lubuskim (46,84%) i warmińsko-mazurskim (47,86%). W miastach wojewódzkich najwięcej osób głosowało w Warszawie (58,85%), Poznaniu (56,22%) i Krakowie (55,41%), najmniej - w Gorzowie (50,04%), Opolu (51,68%) i Kielcach (52,20%).
Do godz. 17 frekwencja w wyborach prezydenckich we Wrocławiu osiągnęła 54,45%. Dla porównania, w pierwszej turze wyborów prezydenckich w 2020 roku do godz. 17 głosowało 51,08% wrocławian, a w 2015 roku - 36,74%. W wyborach parlamentarnych w 2023 roku do godz. 17 do urn poszło 59,23% głosujących z Wrocławia. Można więc uznać, że póki co frekwencja we Wrocławiu jest dość wysoka. Wcześniejszy raport z godziny 12 pokazywał, że w tych wyborach głosuje mniej wrocławian niż w wyborach parlamentarnych w 2023 roku czy wyborach prezydenckich w 2020 roku.
We Wrocławiu działa 331 lokali wyborczych, w tym 30 zamkniętych - w szpitalach, domach pomocy społecznej, aresztach i więzieniu. Do głosowania w całym mieście jest uprawnionych 494 561 wyborców. Dane o frekwencji we wszystkich lokalach wyborczych we Wrocławiu znajdziesz na końcu tekstu.
FREKWENCJA W MIASTACH I GMINACH DOLNEGO ŚLĄSKA - KLIKNIJ I SPRAWDŹ
Do godziny 17 w wyborach prezydenckich we Wrocławiu najwyższą frekwencję odnotowano w tych lokalach wyborczych:
Do godziny 17 w wyborach prezydenckich we Wrocławiu najniższą frekwencję odnotowano w tych lokalach wyborczych:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze