W I kwartale 2023 roku ceny towarów i usług konsumpcyjnych w województwie dolnośląskim wzrosły aż o 16,1 proc. w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. To prawie dwukrotnie większe podwyżki cen, niż na początku 2022 roku. Ale inni mają gorzej. Jak twierdzi Urząd Statystyczny we Wrocławiu, wzrost cen na Dolnym Śląsku był i tak najniższy w Polsce.
Na Dolnym Śląsku najbardziej podrożała żywność i napoje bezalkoholowe oraz towary i usługi związane z mieszkaniem. Znaczny wzrost cen dotyczył także opłat i wydatków związanych z rekreacją i kulturą, edukacją i transportem. Najmniej podrożały odzież i obuwe.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze