Krzysztof Śmiszek będziew w październikowych wyborach do Sejmu jedynką Lewicy w okręgu wrocławskim - ogłosił współprzewodniczący Lewicy Robert Biedroń, prywatnie partner Śmiszka. Z Wrocławia nie wystartuje za to dotychczasowa poslanka Agnieszka Dziemianowicz - Bąk.
Najnowsze sondaże dają Lewicy tylko jeden pewny mandat z Wrocławia. O drugi będzie się biła z Konfederacją i Trzecią Drogą. To zapewne główny powód, dla którego formacja ta nie zdecydowała się na wystwawienie z tego samego okręgu dwójki swoich liderów i obecnych posłów - Agnieszki Dziemianowicz - Bąk oraz Krzysztofa Śmiszka. Z Wrocławia wystartuje tylko Krzysztof Śmiszek (będzie pierwszy na liście). Agnieszka Dziemianowicz - Bąk ma zaś kandydować do Sejmu z Gdyni. - Będzie reprezentowała Dolny Śląsk na Pomorzu - stwierdził Biedroń.
Drugie miejsce na wrocławskiej liście zajmie Marta Stożek, a ostatnie - Katarzyna Lubiniecka - Różyło.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze