Reklama

Lewica odkryła karty przed wyborami. We Wrocławiu nie będzie starcia Śmiszek - Dziemianowicz-Bąk

14/08/2023 08:42

Krzysztof Śmiszek będziew w październikowych wyborach do Sejmu jedynką Lewicy w okręgu wrocławskim - ogłosił współprzewodniczący Lewicy Robert Biedroń, prywatnie partner Śmiszka. Z Wrocławia nie wystartuje za to dotychczasowa poslanka Agnieszka Dziemianowicz - Bąk.

Najnowsze sondaże dają Lewicy tylko jeden pewny mandat z Wrocławia. O drugi będzie się biła z Konfederacją i Trzecią Drogą. To zapewne główny powód, dla którego formacja ta nie zdecydowała się na wystwawienie z tego samego okręgu dwójki swoich liderów i obecnych posłów - Agnieszki Dziemianowicz - Bąk oraz Krzysztofa Śmiszka. Z Wrocławia wystartuje tylko Krzysztof Śmiszek (będzie pierwszy na liście). Agnieszka Dziemianowicz - Bąk ma zaś kandydować do Sejmu z Gdyni. - Będzie reprezentowała Dolny Śląsk na Pomorzu - stwierdził Biedroń.


Drugie miejsce na wrocławskiej liście zajmie Marta Stożek, a ostatnie - Katarzyna Lubiniecka - Różyło.


m

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości