Most Grunwaldzki we Wrocławiu się zmieni. Po jego zachodniej stronie - tej bliżej urzędu wojewódzkiego - miejscy urzędnicy chcą wybudować dodatkowy element. Pod mostem ma powstać przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów - ustalił portal TuWroclaw.com.
Mowa o kładce pod przeprawą, podobnej do tych znanych już z mostów Jagiellońskich i mostów Warszawskich, Mostu Szczytnickiego czy Mostu Pokoju. Rowerzyści i piesi mogą skorzystać z nich, by dostać się na drugą stronę mostu bez konieczności przechodzenia przez ruchliwą jezdnię.
Przejście i przejazd pod Mostem Grunwaldzkim mają powstać od strony urzędu wojewódzkiego i umożliwić przedostanie się z bulwaru Marii i Lecha Kaczyńskich na ulicę Mazowiecką, pod Odra Centrum. Dziś, aby dostać się z bulwaru pod Odra Centrum trzeba albo skorzystać z przejścia podziemnego pod placem Społecznym, albo dwukrotnie przekroczyć Odrę i skorzystać z przejścia dla pieszych na wysokości ulicy Polaka.
- Na ukończeniu są prace nad dokumentacją projektową remontu Mostu Grunwaldzkiego, powstającą na zlecenie ZDiUM. W ramach zadania projektowane jest koncepcyjne połączenie pieszo-rowerowe pod mostem po zachodniej stronie - potwierdza Renata Granowska, wiceprezydent Wrocławia.
Remont mostu miasto planuje na lata 2025 - 2026.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Super wiadomość! Do tej pory trzeba pokonać 6 par świateł pomiędzy ulicami Polaka i Wybrzeżem Wyspiańskiego. Wiele osób też przebiega przez most a ruch jest na nim ogromy...
A dlaczego po drugiej stronie tez nie zrobia takiej kladki ?! Jak robic to raz i porzadnie !!!
Może rozebrać te linową fanaberie i zrobić kolejna kladke
To tylko naruszy integralność konstrukcji. Niemcy to dobrze wszystko wyliczyli i nie ruszać tego!
Super wiadomość! Do tej pory trzeba pokonać 6 par świateł pomiędzy ulicami Polaka i Wybrzeżem Wyspiańskiego. Wiele osób też przebiega przez most a ruch jest na nim ogromy...
A dlaczego po drugiej stronie tez nie zrobia takiej kladki ?! Jak robic to raz i porzadnie !!!
Może rozebrać te linową fanaberie i zrobić kolejna kladke