Reklama

Remonty ulic i nowe linie tramwajowe. Jakie inwestycje obiecuje Jacek Sutryk?

30/01/2019 12:21

Część zapowiadanych przez nowego prezydenta Wrocławia inwestycji drogowych i komunikacyjnych jest już objęta projektowaniem i przetargami, są też nowe przedsięwzięcia. To m. in. remont ulicy Powstańców Śląskich i tramwaj na Swojczyce. 

- Chcemy wyremontować ulice Powstańców Śląskich i Gajowicką. Jeśli zaś chodzi o zupełnie nowe trasy, to zrobimy tzw. Oś Zachodnią, czyli połączenie pomiędzy ul. Kosmonautów i Graniczną, do obwodnicy Leśnicy. Przy okazji przebudujemy ulicę Kosmonautów. Zapowiedziałem też budowę nowych linii tramwajowych. Powstanie trasa na Nowy Dwór, będzie tramwaj na Popowice, tramwaj na SwojczyceMaślice. Pracujemy także nad tramwajem na Ołtaszyn, z przedłużeniem do Wysokiej, a może nawet dalej. Tutaj w części inwestycja zostanie sfinansowana przez gminę Kobierzyce - zapowiedział prezydent Jacek Sutryk w wywiadzie dla tuWroclaw.com


Część z tych inwestycji jest już rozpoczęta. Ostatnio Wrocławskie Inwestycje unieważniły przetarg na projekt remontu Gajowickiej i wkrótce ogłoszą nowy, Oś Zachodnia i trasa tramwaju na Maślice są już projektowane, tramwaj na Popowice jest po rozstrzegnięciu przetargu na wykonawcę pierwszego etapu, przetarg na budowę trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór jest częściowo rozstrzygnięty, a na tramwaj na Ołtaszyn z przedłużeniem do Wysokiej w październiku miasto podpisało porozumienie z Kobierzycami. Są już dwa warianty tej trasy.

Reklama

WYWIAD Z JACKIEM SUTRYKIEM - CZĘŚĆ PIERWSZA


Najnowszymi propozycjami magistratu są remont ul. Powstańców Śląskich, o którym na razie nic jeszcze nie wiadomo, oraz trasa tramwajowa na Swojczyce. Przebudowa ul. Powstańców Śląskich będzie przedmiotem analizy w opracowywanej w tym roku, kolejnej edycji Wieloletniego Planu Inwestycyjnego. Wtedy poznamy zakres inwestycji. Z Kompleksowego Badania Ruchu 2018 wynika, że jest to jedna z najbardziej obciążonych ruchem ulic we Wrocławiu. 


Zdecydowanie bliżej realizacji jest budowa tramwaju na Swojczyce, ściśle wiążąca się z budową nowego mostu Chrobrego, który połączy Sępolno i Zalesie ze Swojczycami, zastępując mocno zużyty most Swojczycki. Przetarg na budowę mostu wraz z torowiskiem zostanie ogłoszony jeszcze tej zimy. Natomiast projektowana linia tramwajowa będzie realizowana w następnej kolejności, w ramach osobnego zadania. Ma być gotowa do 2022 roku. 

Reklama

 - Niebawem gotowa będzie koncepcja trasy tramwajowej z Sępolna na Swojczyce, która będzie wyznaczała kształt i przebieg trasy. Faktyczna realizacja i zakres działań warunkowane będą częściowo otrzymaniem dofinansowania unijnego na ten cel. Zakładamy, że budowa nowych mostów potrwa rok od podpisania umowy z wykonawcą, czyli przeprawy mogą być gotowe najwcześniej w połowie 2020 r. W założeniu linia tramwajowa ma łączyć pętlę na Sępolnie z nową pętlą, która ma powstać obok osiedla Olimpia Port - informuje Małgorzata Szafran z wrocławskiego magistratu. 


WYWIAD Z JACKIEM SUTRYKIEM - CZĘŚĆ DRUGA

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości