Reklama

Strażnicy skontrolowali piece wrocławian. Znaleźli w nich stare meble

Stare meble, sklejki - to wynik kontroli przeprowadzonej niedawno przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej we Wrocławiu. Mieszkańcy, którzy w swoich piecach palą niedozwolonymi przedmiotami dostali już mandaty karne. Od początku tego roku straż wystawiła mandaty na kwotę ponad 6 tys. zł.

Straż Miejska kontrole przeprowadziła m.in. przy ulicach Zakopiańskiej na Złotnikach, Boguszowskiej, Serowarskiej, Osinieckiej na Żernikach, Kominiarskiej na Lipie Piotrowskiej, Szarej i Starogajowej na Stabłowicach. Jaki był jej rezultat? - Mieszkańcy spalali w piecach śmieci, takie jak sklejka czy płyty meblowe, pomimo podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej. Ponadto, wiele urządzeń grzewczych nie spełniało wymaganych norm emisji pyłu, co przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza - relacjonują strażnicy. Mieszkańcy otrzymali mandaty karne.

Od 1 styczna 2025 r. funkcjonariusze przeprowadzili łącznie 446 kontroli pod kątem spalania. W wyniku stwierdzonych nieprawidłowości nałożono 17 mandatów karnych na łączną kwotę 6350 zł. - Podkreślamy, że spalanie odpadów i korzystanie z niesprawnych, niespełniających norm urządzeń grzewczych to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców - dodaje straż.

Reklama

Jeżeli podejrzewamy, że ktoś pali w piecu niedozwolone substancje, możemy to zgłosić pod całodobowym numerem alarmowym 986.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/01/2025 14:25
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości