Stare meble, sklejki - to wynik kontroli przeprowadzonej niedawno przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej we Wrocławiu. Mieszkańcy, którzy w swoich piecach palą niedozwolonymi przedmiotami dostali już mandaty karne. Od początku tego roku straż wystawiła mandaty na kwotę ponad 6 tys. zł.
Straż Miejska kontrole przeprowadziła m.in. przy ulicach Zakopiańskiej na Złotnikach, Boguszowskiej, Serowarskiej, Osinieckiej na Żernikach, Kominiarskiej na Lipie Piotrowskiej, Szarej i Starogajowej na Stabłowicach. Jaki był jej rezultat? - Mieszkańcy spalali w piecach śmieci, takie jak sklejka czy płyty meblowe, pomimo podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej. Ponadto, wiele urządzeń grzewczych nie spełniało wymaganych norm emisji pyłu, co przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza - relacjonują strażnicy. Mieszkańcy otrzymali mandaty karne.
Od 1 styczna 2025 r. funkcjonariusze przeprowadzili łącznie 446 kontroli pod kątem spalania. W wyniku stwierdzonych nieprawidłowości nałożono 17 mandatów karnych na łączną kwotę 6350 zł. - Podkreślamy, że spalanie odpadów i korzystanie z niesprawnych, niespełniających norm urządzeń grzewczych to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców - dodaje straż.
Jeżeli podejrzewamy, że ktoś pali w piecu niedozwolone substancje, możemy to zgłosić pod całodobowym numerem alarmowym 986.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze