Reklama

Wrocław: Arcybiskup Gołębiewski w złym stanie. Kuria prosi o modlitwę i pisze o cierpieniu

01/02/2024 16:16

Marian Gołębiewski - arcybiskup senior i były metropolita wrocławski - trafił do szpitala. Duchowcy jest w złym stanie, a kuria prosi wiernych o modlitwę. - W trudnym doświadczeniu cierpienia, niech dobry Bóg umacnia go swoją łaską - czytamy w komunikacie archidiecezji wrocławskiej.

W związku z pogorszeniem się stanu zdrowia i koniecznością hospitalizacji księdza arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego prosimy wszystkich o modlitwę w jego intencji - napisała kuria.


Marian Gołębiewski ma 87 lat. W latach 2004 - 2013 był metropolitą wrocławskim, wcześniej przez kilka lat był biskupem koszalińsko-kołobrzeskim. Od 2013 roku jest na emeryturze. Mieszka na wrocławskim Ostrowie Tumskim, ale nie pojawia się publicznie. To skutek decyzji Watykanu, który przed dwoma laty ukarał duchownego za zaniedbania w sprawach wykorzystania seksualnego małoletnich przez niektórych kapłanów w czasach jego posługi biskupiej w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej archidiecezji wrocławskiej. Stolica Apostolska nałożyła na Mariana Gołębiewskiego nakaz prowadzenia życia w duchu pokuty i modlitwy oraz zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek uroczystościach publicznych, zarówno kościelnych, jak i świeckich. Nakazała mu też wpłacenie pieniędzy z prywatnych środków na rzecz Fundacji św. Józefa z przeznaczeniem na prewencję i towarzyszenie ofiarom wykorzystania seksualnego.


g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości