Reklama

Wrocław: Będzie druga tura głosowania na prezydenta! Hołownia: "Iza odważyła się postawić systemowi"

07/04/2024 21:08

Mamy pierwsze wyniki wyborów prezydenta Wrocławia. Jacek Sutryk i Izabela Bodnar będą rywalizowali za dwa tygodnie w drugiej turze głosowania. Według badana exit poll, przeprowadzonego przed lokalami wyborczymi przez exit poll, na Jacka Sutryka głosowało 38,9 procent wyborców, a na Izabelę Bodnar - 31,4 procent. 

To na razie pierwsze, sondażowe wyniki głosowania. Cząstkowe wyniki z pierwszych komisji wyborczych poznamy w nocy z niedzieli na poniedziałek, a pełne wyniki - najwcześniej w poniedziałkowe popołudnie. Wynik sondażu jednoznacznie wskazuje jednak na to, że niemal na pewno we Wrocławiu dojdzie 21 kwietnia do drugiej tury głosowania. 


- Iza gratulujemy Ci Twojej odwagi! Tego, że postawiłaś wszystko na jedną kartę, że odważyłaś się postawić systemowi, temu co wydawało się niewzruszalne. Mówili nam: nie uda się, nie ma szans, nie do wygrania! Jest druga tura we Wrocławiu! Iza, jesteśmy z Tobą - mówił podczas wieczoru wyborczego Trzeciej Drogi w Warszawie marszałek Sejmu Szymon Hołownia. 

Reklama




 


Wszystkie wyniki na bieżąco będziemy aktualizować na TuWroclaw.com


Drugiej tury wyborów nie będzie w Warszawie (wygrał Rafał Trzaskowski), Gdańsku (Aleksandra Dulkiewicz), Katowicach (Marcin Krupa) i Rzeszowie (Konrad Fijołek).


g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości