Reklama

Wrocław: Kładka nad fosą miejską nieczynna od czerwca. Co dalej?

26/10/2022 13:55

Pod koniec czerwca, w trakcie nawałnicy, spadający konar drzewa uszkodził kładkę między Podwalem i ul. Świętego Antoniego. Przeprawa wciąż jest nieczynna.

27 czerwca na drewnianą kładkę nad fosą miejską w rejonie placu Jana Pawła II runął konar starego platana, uszkadzając balustradę i konstrukcję przeprawy.
 
- Kładka łączącą Promenadę Staromiejską z Podwalem pozostaje zamknięta ze względów bezpieczeństwa. Po tym incydencie Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu zlecił ekspertyzę, która wykazała, że obiekt musi zostać w całości rozebrany i wybudowany na nowo. Szacunkowy koszt to około 3 miliony złotych. Zgodnie z otrzymanymi informacjami, pieniądze na odbudową kładki powinny być zarezerwowane w przygotowywanym budżecie miasta na przyszły rok. Wówczas prace remontowe mogłyby się rozpocząć w 2023 roku - mówi Klaudia Piątek, rzeczniczka ZDiUM.
 
Mostek nad fosą już wcześniej miał iść do remontu. W 2020 roku miasto szukało projektanta tych prac. Modernizacji nie zdążyło jednak zlecić. Uszkodzona kładka jest wykonana z impregnowanego, żywicowanego i lakierowanego drewna sosnowego. Ma 41 metry długości i 3,2 metra wysokości. Ostatnio była remontowana w latach 2009-2011.
 
Czytaj także: Sutryk obiecał budowę 7 kładek. „Kładki sratki” - drwi dzisiaj

 

 
 
 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości