Reklama

Wrocław: Z zardzewiałych beczek cieknie toksyczna chemia. Nowe fakty

12/08/2023 14:49

Na budzące grozę znalezisko natknęli się strażnicy miejscy. Po oględzinach okazało się, że z zardzewiałych beczek wycieka niebezpieczna substancja. Na miejscu pracują służby, policja namierzyła właściciela terenu.

Wciąż służby zajmują się toksycznym znaleziskiem na Muchoborze Wielkim. W piątek, 11 sierpnia, strażnicy miejscy natrafili na składowisko zardzewiałych beczek na terenie dawnej drukarni przy ul. Krzemienieckiej 110. Na miejsce natychmiast przyjechała specjalna jednostka chemiczna, inspektorzy WIOŚ, strażacy, policja i przedstawiciele miasta.- Nieoficjalnie mówi się, że w beczkach może znajdować się łatwopalny rozpuszczalnik - mówił wczoraj rzecznik Straży Miejskiej Wrocławia Waldemar Forysiak. Podczas dokładnych oględzin okazało się, że z niektórych skorodowanych beczek wycieka jakaś substancja.


W sobotę, 12 sierpnia, wciąż trwają prace na składowisku beczek. Zostały pobrane próbki do badań. Jak nieoficjalnie się dowiadujemy, toczą się postępowania syndyka i sądowe związane z gruntem, na którym znaleziono zagadkową chemię. Policja dotarła do córki właściciela gruntu.

Reklama

Dopiero w poniedziałek, kiedy będzie wiadomo, co znajduje się w beczkach, zostaną podjęte decyzje w tej sprawie. Jeśli substancja okaże się groźna, miasto zabezpieczy teren i rozpocznie usuwanie toksycznego ładunku.



 


k

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości