Reklama

Wrocław: Zarejestrowało się już ponad 100 lokalnych komitetów wyborczych

07/02/2024 10:13

Już 101 lokalnych komitetów wyborczych zamierzających wystawić kandydatów w wyborach samorządowych 7 kwietnia zarejestrowało się u komisarzy wyborczych we Wrocławiu. Pozostali czas na zgłoszenia mają już tylko do najbliższego poniedziałku.

Wśród 101 lokalnych komitetów nie ma jeszcze żadnego, który chce walczyć o Wrocław. Zgłoszenia dotyczą gmin i powiatów wokół stolicy Dolnego Śląska. Swoje komitety zarejestowali już m.in. burmistrz Milicza Piotr Lech, burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, burmistrz Kątów Wrocławskich Julian Żygadło, wójt Miękini Jan Grzegorczyn, wójt Długołęki Wojciech Błoński, wójt Wiszni Małej Jakub Bronowicki czy wójt Oleśnicy Marcin Kasina.


U wrocławskich komisarzy wyborczych rejestrują się tylko te komitety, które zamierzają startować w wyborach lokalnie lub regionalnie. Te, które chcą wystawić kandydatów w większej liczbie regionów, muszą się zarejestrować w Państwowej Komisji Wyborczej. Ta dotąd zarejestrowała siedem takich komitetów - to Koalicja Obywatelska, Bezpartyjni Samorządowcy, Normalny Kraj, Obywatele i Sprawiedliwość, Związek Słowiański, Ruch Naprawy Polski i Samoobrona. W kolejce czekają Ojcowizna RP, Prawo i Sprawiedliwość, Ślonzoki Razem oraz Lewica.


g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości