Reklama

Za dwa i pół roku dojedziemy obwodnicą do Karkonoskiej. Jest przetarg

03/01/2024 14:42

30 miesięcy będą mieli drogowcy na budowę ostatniego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia - przez Wysoką. To około 6 kilometrów drogi, która połączy al. Karkonoską z ulicą Grota-Roweckiego i już istniejącą obwodnicą prowadzącą przez Siechnice i Łany do Długołęki. Właśnie ogłoszono przetarg na realizację tej inwestycji.

Na oferty firm zainteresowanych budowę Dolnośląska Służba Dróg i Kolei czeka do 6 lutego. Jeśli przetarg uda się rozstrzygnąć w terminie, umowę z wykonawcą będzie można podpisać już wiosną. Droga powinna być gotowa pod koniec 2026 roku. 

KLIKNIJ I ZOBACZ, GDZIE POWSTANIE NOWA DROGA


Nowy fragment obwodnicy odciąży wiecznie zakorkowaną ulicę Zwycięską. Zacznie się od skrzyżowania z al. Karkonoską (na rondzie koło centrum handlowego Auchan). Stąd, przez wiadukt kolejowy i most nad Ślęzą, obwodnica poprowadzi do skrzyżowania z Ołtaszyńską (tu powstanie rondo), a dalej przez rondo na skrzyżowaniu z ul. Kutrzeby do ul. Grota Roweckiego, gdzie połączy się z istniejącą już trasą. Po drodze będą jeszcze mniejsze skrzyżowania z ul. Niebieską i Obrońców Poczty Gdańskiej.
 
Na odcinku od Karkonoskiej do Kutrzeby droga będzie miała dwie jezdnie (na każdej z nich będą dwa pasy). Fragment od Kutrzeby do Grota - Roweckiego będzie jednojezdniowy, ale drogowcy zostawią miejsce na rozbudowę trasy w przyszłości.
g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości