Reklama

Arcybiskup wydał dyspensę od udziału w mszach i świętach

27/03/2020 12:51

Metropolita wrocławski abp Józef Kupny wydał specjalną dyspensę, na mocy której wierni do odwołania mogą opuszczać niedzielne msze i święta nakazane. Hierarcha zachęca, by zamiast tego korzystać z transmisji radiowej, telewizyjnej lub online.

Metropolita wrocławski abp Józef Kupny udzielił dyspensy na czas nieokreślony, czyli do odwołania. Podjął tę decyzję z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia oraz ze względu na wprowadzony przez władze państwowe stan epidemii.

Dyspensa oznacza, że nieobecność na mszy świętej w niedzielę lub święto nakazane w czasie jej obowiązywania nie jest grzechem. Arcybiskup zachęca jednak, by korzystające z dyspensy osoby trwały w osobistej i rodzinnej modlitwie.


Święta nakazane to dni, w trakcie których wierni są zobowiązani do uczestnictwa we mszy świętej oraz do powstrzymywania się od prac niekoniecznych. Zaliczają się do nich m.in. Wielkanoc i Wniebowstąpienie Pańskie.

Metropolita wrocławski zachęca do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. – Duchownym naszej Archidiecezji dziękuję za stworzenie możliwości trwania na wspólnej modlitwie poprzez środki społecznego przekazu – napisał w oświadczeniu.

I dodaje, że jako pasterz całej Archidiecezji Wrocławskiej wyprasza wszystkim obfitości łask Bożych i błogosławieństwa, szczególnie tym, którzy w tym niełatwym czasie służą bliźnim swoją pracą i oddaniem wobec potrzebujących pomocy.  



Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości