Reklama

Hołd dla Bowiego i Joy Division podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa

28/01/2020 11:42

We Wrocławiu po raz 18. odbędzie się Gitarowy Rekord Guinnessa. 1 maja w stolicy Dolnego Śląska zagra Peter Hook, basista zespołu Joy Division, a Gerry Leonard, gitarzysta Davida Bowiego, zaprezentuje projekt muzyczny pt. “Bowie Starman” z największymi przebojami zmarłego 4 lata temu artysty. Do programu „Koncertu Gwiazd” dołączyła fińska formacja Apocalyptica.

Uzbrojona w wiolonczele grupa wytyczyła nowe granice pomiędzy rockiem, metalem i muzyką klasyczną. Debiutowali w latach 90. albumem „Plays Metallica by Four Cellos". Dziś mają na koncie dziewięć albumów. Ostatni z nich, nagrany po pięciu latach przerwy „Cell-0", który niedawno się ukazał, to powrót do korzeni i pierwszy od prawie dwóch dekad czysto instrumentalny materiał. Podczas wrocławskiego występu Apocalyptica zagra przekrojowy materiał, dokumentujący 24 lata muzycznej aktywności.


Hołd dla Bowiego i Joy Division

Reklama

Wieczorne koncerty to nieodłączny punkt programu Gitarowego Rekordu Guinnessa. W Hali Stulecia wystąpi Peter Hook, basista legendarnego zespołu Joy Division oraz grupy New Order. Wraz z formacją The Light zaprezentuje materiał z obydwu albumów Joy Division: “Unknown Pleasures”oraz “Closer”.


18 maja 2020 roku mija 40 lat od samobójczej śmierci Iana Curtisa, wokalisty i autora tekstów post punkowej formacji Joy Division – wrocławski koncert Peter Hook & The Light dedykowany będzie jego pamięci.


Z kolei Gerry Leonard, gitarzysta Davida Bowiego, zaprezentuje we Wrocławiu projekt muzyczny pt. “Bowie Starman”z największymi przebojami zmarłego 4 lata temu artysty.

Reklama

W programie 3-Majówki, od lat towarzyszącej Gitarowemu Rekordowi Guinnessa, znaleźli się także The Sisters Of Mercy, legenda brytyjskiej muzyki nowofalowej lat 80′, Epica, holenderska gwiazda symfonicznego i gotyckiego metalu oraz reprezentacja polskiej sceny muzycznej – m.in. Nosowska, KULT, Happysad, Illusion i Mrozu.

Rekord po raz 18.

Pierwsza oficjalna edycja największego w Europie święta gitary odbyła się w 2003 roku. Leszek Cichoński zainicjował wówczas Wielką Gitarową Orkiestrę, która na wrocławskim Rynku wykonała słynny przebój Jimiego Hendrixa pt. „Hey Joe”. Zagrało wtedy 588 gitarzystów, co pozwoliło ustanowić nowy rekord Guinnessa.

W tym roku do pobicia rekordu potrzebne są 7 424 gitary. Żeby dołączyć do grona „Rekordzistów”, wystarczy nauczyć się pięciu podstawowych akordów (C G D A E) niezbędnych do zagrania „Hey Joe” Jimiego Hendrixa i zgłosić się 1 maja na wrocławskim Rynku z dowolną gitarą lub innym instrumentem strunowym jak ukulele, mandolina, banjo czy bałałajka.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości