Reklama

Koniec z informowaniem o kontrolach biletów w MPK. Płacenie za przejazd to obowiązek!

06/03/2020 13:19

Wrocławskie MPK kończy z informowaniem o miejscach wzmożonych kontroli biletów. Po blisko 6 latach spółka nie będzie zdradzała numerów linii, w których pojazdach mają odbywać się wzmożone kontrole.

Regularne informacje o tym, w których liniach będą odbywać się kontrole, wrocławskie MPK udostępniało od lipca 2014 roku. Spółka liczyła, że w ten sposób zwiększy świadomość klientów dotyczącą obowiązku wnoszenia opłaty za przejazd i zmotywuje jeżdżących „na gapę” do zaprzestania łamania przepisów.


W piątek spółka poinformowała, że lista wzmożonych kontroli w pierwszym tygodniu marca 2020 roku, była ostatnią, która ujrzała światło dzienne. Od teraz pasażerowie nie będą informowani, w których tramwajach i autobusach danego dnia mają odbywać się kontrole.

Reklama

– Zależy nam na budowaniu pewnej dojrzałości komunikacyjnej, która polega m.in. na tym, że każdy pasażer uczciwie płaci za bilet, gdy porusza się miejskim autobusem lub tramwajem. Niestety, niektóre nieuczciwe osoby korzystały z naszych informacji, by unikać płacenia za bilet – tłumaczy Bartosz Naskręski z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu.


ZOBACZ TEŻ: We Wrocławiu nie ma już biletów na linie nocne i pospieszne


O tym, że dotychczasowe informowanie o strefach kontroli biletowych było nieodpowiednio odczytywane przez niektórych pasażerów, mogą świadczyć sytuacje, w których ci korzystali z przejazdów, nie płacąc za nie i dodatkowo potrafili się wykłócać o to, że zostali ukarani za brak biletu.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości