Reklama

Koronawirus na Dolnym Śląsku. Nowe przypadki, zmarła jedna osoba

05/06/2020 10:08

20 nowych zakażeń koronawirusem na Dolnym Śląsku. W piątek Ministerstwo Zdrowia przekazało smutne wieści – we Wrocławiu zmarła kolejna osoba zakażona COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia podało, że w gronie dziesięciu zakażonych koronawirusem osób, które zmarły jest 93-latek z Wrocławia. Większość z nich miała choroby współistniejące.  


190 z 491 osób osób, u których stwierdzono zakażenie, to mieszkańcy województwa śląskiego. Na Dolnym Śląsku w piątek zanotowano 20 nowych zakażeń. To mieszkańcy Wrocławia, Legnicy oraz powiatów kłodzkiego, dzierżoniowskiego, świdnickiego, wołowskiego i zgorzeleckiego.


Popołudniu wojewoda dolnośląski poinformował o kolejnych 44 osobach, które pokonały COVID-19. Jest to: ośmioro dzieci, dwunastu mężczyzn i 24 kobiety,

Reklama

Do tej pory na Dolnym Śląsku zanotowano 2680 przypadków zakażeń koronawirusem. 60% osób z tej grupy pokonało zakażenie i ostatnie badania wykazały, że są już zdrowe.


W całej Polsce sumaryczna liczba zakażeń przekroczyła dziś 25 tys. Od początku epidemii na powikłania związane z COVID-19 zmarło 1 137 osób.


Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 2852,

liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 898,

liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 297.


bas, mh

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości