Reklama

Wchodzą zmiany w strefie płatnego parkowania. Jest większa i droższa

03/09/2019 10:23

Od 1 września strefa płatnego parkowania we Wrocławiu jest większa, a od 5 września wejdą zmiany w cenniku. To efekt dwóch uchwał rady miejskiej. Opłaty w nowej części strefy zaczną obowiązywać po wyznaczeniu miejsc parkingowych. 

Od 1 września granica strefy uległa rozszerzeniu. Po konsultacjach społecznych radni poparli wnioski mieszkańców i strefa C została powiększona. Znaki informujące o nowych granicach strefy są już zamontowane. Co ważne, zmiana jeszcze nie obowiązuje - najpierw miasto musi wyznaczyć miejsca parkingowe. 


- Znaki strefowe jedynie informują o granicy nowej strefy, nie nakazują wnoszenia opłat. Opłaty na danej ulicy zaczną obowiązywać, kiedy wyznaczymy miejsca płatne znakami pionowymi i poziomymi - mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Dodatkowo od 5 września zniknie promocja za pierwszą godzinę parkowania (nie będzie już pierwszych i drugich 20 minut za 50 groszy). Mieszkaniec strefy będzie mógł kupić maksymalnie trzy abonamenty.

Reklama

Drugi i trzeci abonament nie będzie kosztował tyle co pierwszy, czyli 10 zł miesięcznie, tylko odpowiednio 50 zł i 100 zł. W ten sposób magistrat chce pośrednio zniechęcić wrocławian do posiadania więcej niż jednego auta.


Wzrośnie też cena abonamentu na strefę C - będzie on kosztował 160 zł, a więc połowę ceny abonamentu łącznego na strefy B i C. Kierowcy więcej zapłacą również za przekroczenie czasu postoju - 40 zł zamiast 30 zł, a 100 zł zamiast 50 zł w sytuacji braku płatności za postój.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości