Od 1 września strefa płatnego parkowania we Wrocławiu jest większa, a od 5 września wejdą zmiany w cenniku. To efekt dwóch uchwał rady miejskiej. Opłaty w nowej części strefy zaczną obowiązywać po wyznaczeniu miejsc parkingowych.
Od 1 września granica strefy uległa rozszerzeniu. Po konsultacjach społecznych radni poparli wnioski mieszkańców i strefa C została powiększona. Znaki informujące o nowych granicach strefy są już zamontowane. Co ważne, zmiana jeszcze nie obowiązuje - najpierw miasto musi wyznaczyć miejsca parkingowe.
- Znaki strefowe jedynie informują o granicy nowej strefy, nie nakazują wnoszenia opłat. Opłaty na danej ulicy zaczną obowiązywać, kiedy wyznaczymy miejsca płatne znakami pionowymi i poziomymi - mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Dodatkowo od 5 września zniknie promocja za pierwszą godzinę parkowania (nie będzie już pierwszych i drugich 20 minut za 50 groszy). Mieszkaniec strefy będzie mógł kupić maksymalnie trzy abonamenty.
Drugi i trzeci abonament nie będzie kosztował tyle co pierwszy, czyli 10 zł miesięcznie, tylko odpowiednio 50 zł i 100 zł. W ten sposób magistrat chce pośrednio zniechęcić wrocławian do posiadania więcej niż jednego auta.
Wzrośnie też cena abonamentu na strefę C - będzie on kosztował 160 zł, a więc połowę ceny abonamentu łącznego na strefy B i C. Kierowcy więcej zapłacą również za przekroczenie czasu postoju - 40 zł zamiast 30 zł, a 100 zł zamiast 50 zł w sytuacji braku płatności za postój.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze