Reklama

Wojewoda apeluje, by ograniczyć wizyty w szpitalach

05/03/2020 17:48

Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski zaapelował w czwartek, by ograniczyć wizyty w szpitalach i przychodniach. Dotyczy to przede wszystkim osób starszych. Poinformował też, że w związku z zagrożeniem koronawirusem uruchomiona została infolinia, która ma być wsparciem dla publicznej służby zdrowia.

Według danych z czwartku na terenie województwa dolnośląskiego nie ma potwierdzonych przypadków zachorowań na wirusa SARS – CoV-2.


Dodatkowo na terenie województwa kwarantanną lub izolacją objętych jest 87 osób (w środę było ich 45). Kolejne 260 poddanych zostało nadzorem epidemiologicznym (w środę było to 171 osób). osiem osób jest hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na koronawirusa.


Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski zaapelował w czwartek, by ograniczyć wizyty w szpitalach i przychodniach. Dotyczy to przede wszystkim osób starszych.

Reklama

Poinformował też o uruchomionej przez PZU infolinii dla Polaków w związku z zagrożeniem koronawirusem. Inicjatywa ma wspierać publiczną służbę zdrowia. – Mamy w tej chwili możliwość konsultacji telefonicznych, a nawet prowadzenia wideokonferencji, podczas której lekarz może pacjenta zobaczyć. Ograniczenie wizyt w szpitalach i przychodniach to realne zmniejszenie szansy na rozprzestrzenianie się wirusa– podkreślił wojewoda dolnośląski.


Po przeprowadzeniu takiej konsultacji lekarz decyduje, czy istnieje konieczność skontaktowania się ze stacją sanitarno – epidemiologiczną i udanie się do szpitala chorób zakaźnych. Konsultacja ma także wartość informacyjną i umożliwia uzyskanie wiedzy na temat koronawirusa.

Reklama

Badania na jego obecność wykonuje już 11 laboratoriów w Polsce, a wkrótce będzie ich 13. Obecnie badania przeprowadzane są w: Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie, Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie oraz w następujących Wojewódzkich Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych: w Olsztynie, Wrocławiu, Gdańsku, Rzeszowie, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Kielcach, Łodzi i Poznaniu.


W przyszłym tygodniu diagnostyka będzie przeprowadzana także w  Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie oraz Lublinie.

Reklama

Przypomnijmy, że choć na terenie województwa dolnośląskiego nie ma potwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa, to wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski wydał decyzję o zakazie odwiedzin w dolnośląskich szpitalach.


W środę w dwóch miejscach na terenie województwa dolnośląskiego zostały próbnie rozwinięte polowe przyszpitalne izby przyjęć.


CZYTAJ TEŻ: UCZELNIE ODWOŁUJĄ DUŻE IMPREZY I ZAKAZUJĄ RYZYKOWNYCH WYJAZDÓW SŁUŻBOWYCH

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości