Reklama

Kolejne podejrzenie koronawirusa w WSS im. T. Marciniaka

09/04/2020 08:43

Znów trzeba było zamknąć oddział chirurgiczny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka przy Fieldrofa we Wrocławiu. U jednej z pracujących tam lekarek stwierdzono objawy charakterystyczne dla COVID-19.

– Trwa ustalanie kręgu osób z personelu medycznego mogącego mieć kontakt z lekarka, u której podejrzewa się możliwość zakażenia koronawirusem. Może to dotyczy kilkudziesięciu osób z personelu medycznego – poinformował w czwartek wieczorem Michał Nowakowski, rzecznik marszałka województwa dolnośląskiego.


Obecnie Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, na którym pracowała lekarka, a obccenie przebywa 11 pacjentów, zawiesił działanie. Ograniczenia są też w funkcjonowaniu SOR-u.


– Pacjenci chirurgiczni będą zabezpieczani na miejscu, natomiast w przypadku konieczności hospitalizacji pogotowie ratunkowe będzie transportować ich do innych szpitali – tłumaczy Nowakowski.

Reklama

To już kolejne podejrzenie zakażenia koronawirusem przy Fieldorfa. Pod koniec marca lekarze podejrzewali zakażenie u jednego z pacjentów. Badania wykazały jednak, że nie był on zakażony SARS-CoV-2.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości