Reklama

Wrocław. Komunikacja miejska za darmo. Nie tylko w jeden dzień!

14/05/2025 10:00

Komunikacja miejska we Wrocławiu za darmo. To nie żart. Gorsza informacja jest taka, że bez biletu będziemy jeździć co najwyżej dwa dni. Sprawdźcie szczegóły.

Wrocław. Komunikacja miejska za darmo

W niedzielę, 18 maja 2025 roku, odbędą się w Polsce wybory prezydenckie. Z tej okazji, w dniu wyborów, komunikacja miejska we Wrocławiu będzie bezpłatna dla wszystkich pasażerów. To element działań profrekwencyjnych, które mają ułatwić mieszkańcom dotarcie do lokali wyborczych.

Na tym nie koniec. Jeśli dojdzie do drugiej tury wyborów, a wszystko na to wskazuje, darmowe przejazdy będą obowiązywać również w niedzielę, 1 czerwca 2025 roku.

Przypomnijmy, że decyzję o bezpłatnej komunikacji w dni wyborcze rada miejska podjęła już w marcu 2024 roku.

Reklama

Kto może jechać za darmo?

W dniu wyborów nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych wymagań – nie są potrzebne bilety ani dokumenty. Po prostu nie będą prowadzone kontrole biletowe w pojazdach MPK.

Autobusy i tramwaje będą kursować zgodnie z rozkładem weekendowym.

MPK Wrocław przy okazji informuje, że jeśli ktoś nie może samodzielnie dotrzeć do lokalu wyborczego, przewoźnik może zorganizować transport dla osób z poważnymi ograniczeniami ruchowymi. Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku 15 maja:

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/05/2025 10:29
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości