Reklama

Koniec grzania węglem na południu Wrocławia. Tak powstaje ogromna ciepłownia na gaz

29/03/2023 14:47

Od przyszłego roku budynki podłączone do sieci ciepłowniczej na południu Wrocławia oraz w gminie Siechnice nie będą już ogrzewane węglem, ale gazem. W Siechnicach powstaje nowoczesna elektrociepłownia, która to umożliwi. Dziś odwiedziliśmy plac budowy.


Nowa elektrociepłownia będzie zasilana gazem i zastąpi pracującą dziś elektrociepłownię węglową. Ruszy w połowie 2024 roku.




Budowa trwa już od półtora roku. W tym czasie 12-hektarowy teren usytuowany między linią kolejową, ulicą Kościuszki i Stawową w Siechnicach (niedaleko wschodniej obwodnicy Wrocławia), przeszedł diametralną zmianę. W potężnych halach stanęły m.in cztery ogromne kotły oraw wyprodukowne w Szwecji turbiny parowe i gazowe. Teraz w Siechnicach trwa montaż specjalnego kotła, którego elementy przypłynęły do Gdańska, a stąd w częściach są przywożone na plac budowy. Największe moduły ważą ponad 157 ton.

Reklama

– To inwestycja ważna zarówno w kontekście odejścia od węgla w ciepłownictwie na rzecz ekologicznych rozwiązań, jak i bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców aglomeracji wrocławskiej. Realizacja tego przedsięwzięcia wpłynie na poprawę efektywności wytwarzania ciepła i energii elektrycznej - podkreśla Andrzej Jedut, prezes zarządu Kogeneracji. 


o


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości