Reklama

Nowe przypadki koronawirusa. Niedługo na Dolnym Śląsku będziemy mieć 600 zachorowań

09/04/2020 19:00

568 osiągnęła liczba zakażeń koronawirusem, stwierdzonych na Dolnym Śląsku od początku epidemii. W czwartek potwierdzono 21 nowych przypadków. 

Osoby, u których zdiagnozowano COVID-19 w czwartek, 9 kwietnia, pochodzą Wrocławia, Jeleniej Góry oraz powiatów kłodzkiego, trzebnickiego, wrocławskiego, jeleniogórskiego, górowskiego, lubańskiego, lubińskiego, oławskiego, lwóweckiego, dzierżoniowskiego, złotoryjskiego i legnickiego.


Liczba 568 zakażeń daje Dolnemu Śląskowi trzecie miejsce w rankingu najbardziej skażonych województw, tuż po woj. mazowieckim i woj. śląskim. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia oraz powiatów głogowskiego, trzebnickiego, lubińskiego, bolesławieckiego, oławskiego, strzelińskiego i trzebnickiego.

Reklama

Na terenie województwa dolnośląskiego 5073 osoby są objęte kwarantanną lub izolacją, a ponad 1387 - nadzorem epidemiologicznym. Natomiast 258 osób jest hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19.


Do tej pory w Polsce na COVID-19 zachorowało 5575 osób, z czego 174 nie żyją.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości