Plac Zielińskiego we Wrocławiu był przez lata największym targowiskiem w mieście. Po oferowane tam towary przyjeżdżali ludzie nie tylko z Wrocławia, lecz także całego województwa dolnośląskiego. Właśnie minęło 10 lat, od czasu gdy handel z placu Zielińskiego zniknął.
Dziś w miejscu dawnego targowiska trwa budowa. Znajdzie tu siedzibę Sąd Administracyjny we Wrocławiu. Samo targowisko przestało działać na placu w roku 2013. Kupcy przenieśli się do wybudowanego w pobliżu Pasażu Zielińskiego.
W hali znalazło się miejsce na 260 stoisk. Tylko nieliczne nie mają chwilowo najemcy. Na niektórych stoiskach handlującym udało się odtworzyć naturalny, charakterystyczny klimat dawnego targowiska.
Hala jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10 - 18, a w soboty od godz. 10 do godz. 15.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze