Reklama

Pod Wrocławiem pasażerowie na żywo sprawdzą, kiedy przyjedzie autobus

08/09/2025 14:16

Od 8 września pasażerowie komunikacji regionalnej na Dolnym Śląsku mogą korzystać z nowoczesnego systemu informacji w czasie rzeczywistym. Polbus-PKS zakończył wdrażanie aplikacji Time4BUS, która obejmuje już całą sieć połączeń przewoźnika.


Po kilku miesiącach wdrażania, system dynamicznej informacji pasażerskiej Time4BUS jest już dostępny dla wszystkich użytkowników autobusów Polbus-PKS. Proces digitalizacji rozpoczął się pod koniec maja w trzech gminach: Oleśnicy, Siechnicach i Strzegomiu. Teraz udało się rozszerzyć system na pozostałe obszary obsługiwane przez przewoźnika.

Obecnie mieszkańcy Bierutowa, Długołęki, Sobótki, Sycowa, Świdnicy, Twardogóry i innych miejscowości mogą sprawdzać w czasie rzeczywistym lokalizację autobusów oraz planowane czasy przyjazdu. System oferuje także mobilne rozkłady jazdy z wyprzedzeniem do 30 dni, komunikaty o utrudnieniach oraz inteligentny planer podróży.

Reklama

Przewoźnik zyskał profesjonalne narzędzie do zarządzania informacją pasażerską, monitoringu opóźnień i zarządzania rozkładami. W najbliższym czasie funkcjonalność systemu zostanie rozszerzona na stronę internetową www.polbus.pl.

Bezpłatną aplikację można pobrać ze sklepów Google Play i App Store. Link dostępny jest także pod adresem time4b.us.

Na tym jednak nie koniec. Firmy pracują już nad kolejnymi rozwiązaniami, w tym systemem monitorowania przewozów szkolnych i transportu pracowniczego, które mają zostać zintegrowane z platformą Time4BUS.

Reklama


 



 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości