Reklama

Streetbus dłużej na ulicach Wrocławia. Są nowe uzgodnienia

09/04/2020 16:41

Streetbus, czyli bus wrocławskiego MPK, dostarczający jedzenie osobom bezdomnym, będzie kursował po Wrocławiu nie do 12 kwietnia, jak pierwotnie zakładano, a do końca maja.

Streetbus będzie kursował na tej samej linii, w tych samych godzinach, zatrzymując się na tych samych przystankach co wcześniej. Żywność dla bezdomnych jest wydawana w formie suchego prowiantu, w specjalnie przygotowanych i zabezpieczonych pakietach żywnościowych (jest w nich także szczelnie zapakowana, gorąca zupa).


Są one rozdawane przez wolontariuszy podopiecznym, którzy pozostają na zewnątrz pojazdu. Streetbus ze względu na stan epidemii nie zabiera osób potrzebujących na pokład, ale do dyspozycji bezdomnych wciąż są miejskie schroniska, ogrzewalnie i noclegownie. 

Reklama

Na razie umowa MPK Wrocław z wrocławskim magistratem została przedłużona do końca maja, ale niewykluczone, że projekt Streetbusa będzie kontynuowany.


mgo/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości