Reklama

Tramwaj za 1441 minut. Tego jeszcze nie było!

19/11/2024 07:55

Informację, że tramwaj przyjedzie za 1441 minut zobaczyć mogli w listopadowy wieczór mieszkańcy Wrocławia na przystanku Plac Zgody - Muzeum Etnograficzne. Nie jest tak źle jak we wrześniu, ale awarie tablic na wrocławskich przystankach wciąż często się zdarzają. Najczęściej źle pokazują czas przyjazdu, zacinają się albo w ogóle nie działają.

Walka z problematycznymi tablicami na przystankach trwa we Wrocławiu już kilka miesięcy. Ostatnio jeden z naszych Czytelników natknął się na taką, która przy Placu Zgody wskazywała przyjazd tramwaju za 1441 min.


Tablicami Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (DIP) na terenie Wrocławia zajmuje się Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Za treści wyświetlane na ekranach odpowiada MPK. Skutki największych problemów z serwisowaniem tych tablic wrocławianie mogli odczuć we wrześniu. 


Od 3 października br. do 3 kwietnia 2025 r. obowiązuje umowa podpisana przez wrocławski ZDiUM z firmą WASKO. Umowa na bieżące utrzymanie i konserwację tablic DIP na terenie miasta opiewa na ponad 1 mln zł.

Reklama

- Obecnie największe awarie tablic DIP zostały już usunięte. Aktualnie obsługujemy zgłoszenia dotyczące tablic, które są sprawne, ale wymagają wymiany pojedynczych segmentów LED. Oczywiście, jeżeli pojawiają się sygnały od mieszkańców i pasażerów podejmujemy właściwe działania - przekazał portalowi tuwroclaw Tomasz Jankowski, rzecznik Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.


- Na początku 2025 roku planujemy ogłoszenie nowego przetargu na bieżące utrzymanie i konserwację tablic DIP. Pozwoli to na kontynuację prac serwisowych po wygaśnięciu obecnie obowiązującej umowy - dodał rzecznik ZDiUM.

Reklama

Przypomnijmy, w marcu br. ZDiUM ogłosił przetarg i wówczas wpłynęła jedna oferta, w dodatku czterokrotnie przekraczająca wartość oszacowaną przez pracowników ZDiUM. Urzędnicy na utrzymanie i naprawę tablic przygotowali 872 tys. zł, a jedyna firma gotowa się tym zająć (ta, która ten system we Wrocławiu uruchomiła) usługę wyceniła na blisko 4 mln zł. Przetarg unieważniono i w teorii możliwe było podpisanie umowy bez przetargu. Jednak w praktyce jej wartość nie mogła przekraczać 130 tys. zł., a tylu środków ZDiUM wtedy nie miał. Na oferty ogłoszonego w lipcu br. przetargu urzędnicy czekali do sierpnia - zainteresowanych nie było. Nikt nie chciał podjąć się tego zadania, więc stanęło na zleceniu wykonania usługi bez przetargu. Po licznych perturbacjach temat trafił do firmy WASKO, z którą umowa obowiązywać będzie przez jeszcze ponad 5 miesięcy.


Nieprawidłowości w działaniu tablic DIP można zgłaszać całodobowo pod numerem telefonu dyspozytorów ZDiUm 19 501 lub wysyłając e-mail na adres [email protected].

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości