Reklama

Wiceprezydenci Wrocławia: Karuzela stołków wokół publicznych pieniędzy

14/10/2022 12:55

Wczoraj opisaliśmy, że Jacek Sutryk zasiada w radach nadzorczych dwóch śląskich miast, a prezydent i wiceprezydent tamtych miast znaleźli posady we Wrocławiu. Okazuje się, że karuzela stołków, jakimi wymieniają się koledzy samorządowcy zatacza znacznie większe kręgi.

Wymiana stołków w radach nadzorczych miejskich spółek. Nie tylko Jacek Sutryk wymienił się z kolegami samorządowcami z innych miast posadami w radach nadzorczych. Również wiceprezydenci Wrocławia zasiadają w radach nadzorczych miejskich spółek zaprzyjaźnionych samorządów. Zestawienie podała Akcja Miasto na swojej stronie na facebooku. Sprawdziliśmy w oświadczeniach majątkowych wymienionych osób, kiedy i za ile zasiadały w radach nadzorczych. 


Wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur od 25 czerwca 2020 r. jest członkiem rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. Został tam, jak sam pisze w oświadczeniu majątkowym “desygnowany przez prezydenta Sosnowca”. W roku 2021 zarobił w PKM 37 228,56 zł. A prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, tydzień później (1 lipca 2020 r.) został powołany do rady nadzorczej Zoo Wrocław. W 2021 r. zarobił tam 51 322,54 zł.

Reklama

Wiceprezydentka Wrocławia Renata Granowska jest od 1 marca 2021 r. w radzie nadzorczej spółki miejskiej “Nemo” - Wodny Świat Dąbrowa Górnicza. Zarobiła tam w 2021 r. 25 493,85 zł. Czy Dąbrowa Górnicza ma swoją reprezentację w radach nadzorczych miejskich spółek Wrocławia? Prezydent Dąbrowy Górniczej, Marcin Bazylak, od 24 lipca 2020 r. zasiada w radzie nadzorczej spółki Wrocławskie Mieszkania. W 2021 r. dzięki tej posadzie zarobił 53 999,14 zł.


Wiceprezydent Sebastian Lorenc był od 6 czerwca 2020 r. do 1 lipca 2021 r. członkiem rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji “Wodnik” w Jeleniej Górze. Od 6 marca 2020 do 1 lipca 2021 r. zasiadał w radzie nadzorczej Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jelenia Górze, a od 1 lipca 2021 r. jest w radzie nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zgorzelcu. Za zasiadanie w radach w 2021 r. zarobił łącznie 46 924,42 zł. Jelenia Góra we Wrocławiu? Samorządowca nie ma. Jest 34-letnia córka prezydenta Jeleniej Góry, która od 15 czerwca 2022 r. zasiada w radzie nadzorczej wrocławskiego zoo.

Reklama

Większość osób biorących udział w tej karuzeli stołków kojarzonych jest z Platformą Obywatelską. Do zasiadania w radach nadzorczych nie są wymagane szczególne kompetencje czy wykształcenie (jedynie w spółkach Skarbu Państwa wymagany jest dyplom MBA).

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości