Wczoraj opisaliśmy, że Jacek Sutryk zasiada w radach nadzorczych dwóch śląskich miast, a prezydent i wiceprezydent tamtych miast znaleźli posady we Wrocławiu. Okazuje się, że karuzela stołków, jakimi wymieniają się koledzy samorządowcy zatacza znacznie większe kręgi.
Wymiana stołków w radach nadzorczych miejskich spółek. Nie tylko Jacek Sutryk wymienił się z kolegami samorządowcami z innych miast posadami w radach nadzorczych. Również wiceprezydenci Wrocławia zasiadają w radach nadzorczych miejskich spółek zaprzyjaźnionych samorządów. Zestawienie podała Akcja Miasto na swojej stronie na facebooku. Sprawdziliśmy w oświadczeniach majątkowych wymienionych osób, kiedy i za ile zasiadały w radach nadzorczych.
Wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur od 25 czerwca 2020 r. jest członkiem rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. Został tam, jak sam pisze w oświadczeniu majątkowym “desygnowany przez prezydenta Sosnowca”. W roku 2021 zarobił w PKM 37 228,56 zł. A prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, tydzień później (1 lipca 2020 r.) został powołany do rady nadzorczej Zoo Wrocław. W 2021 r. zarobił tam 51 322,54 zł.
Wiceprezydentka Wrocławia Renata Granowska jest od 1 marca 2021 r. w radzie nadzorczej spółki miejskiej “Nemo” - Wodny Świat Dąbrowa Górnicza. Zarobiła tam w 2021 r. 25 493,85 zł. Czy Dąbrowa Górnicza ma swoją reprezentację w radach nadzorczych miejskich spółek Wrocławia? Prezydent Dąbrowy Górniczej, Marcin Bazylak, od 24 lipca 2020 r. zasiada w radzie nadzorczej spółki Wrocławskie Mieszkania. W 2021 r. dzięki tej posadzie zarobił 53 999,14 zł.
Wiceprezydent Sebastian Lorenc był od 6 czerwca 2020 r. do 1 lipca 2021 r. członkiem rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji “Wodnik” w Jeleniej Górze. Od 6 marca 2020 do 1 lipca 2021 r. zasiadał w radzie nadzorczej Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jelenia Górze, a od 1 lipca 2021 r. jest w radzie nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zgorzelcu. Za zasiadanie w radach w 2021 r. zarobił łącznie 46 924,42 zł. Jelenia Góra we Wrocławiu? Samorządowca nie ma. Jest 34-letnia córka prezydenta Jeleniej Góry, która od 15 czerwca 2022 r. zasiada w radzie nadzorczej wrocławskiego zoo.
Większość osób biorących udział w tej karuzeli stołków kojarzonych jest z Platformą Obywatelską. Do zasiadania w radach nadzorczych nie są wymagane szczególne kompetencje czy wykształcenie (jedynie w spółkach Skarbu Państwa wymagany jest dyplom MBA).
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze