Gigantyczną bomnę lotniczą pochodzącą z II wojny światowej znaleźli wczoraj robotnicy pracujący na budowie przy ul. Białowieskiej we Wrocławiu. Niewybuch waży aż ćwierć tony. W czwartek od rana trwała ewakuacja ludzi pracujących w pobliżu. Przed godz. 13.30 znalezisko w eskocie policji zostało wywiezione na wojskowy poligon - tam niewybuch zostanie zdetonowany.
- Nie była konieczna ewakuacja mieszkańców. Promień ewentualnego wybuchu nie sięgnąłby nowych bloków - mówił dziś Wojciech Jabłoński z biura prasowego wrocławskiej policji. - Ewakuowanych zostało natomiast kilkudziesięciu pracowników budowy Portu Popowice.
- Niebezpieczny przedmiot został wykopany podczas prac budowlanych przy ul. Białowieskiej 1, przy kanale Odry - poinformował kpt. Marek Gwóźdź z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu. To bomba lotnicza o wadze 250 kg z okresu II wojny światowej. Taka bomba mieści 120 kg materiały wybuchowego, a siła jej rażenia to aż 1400 metrów.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze