Reklama

Zakażeni lekarze, rewitalizacja na Ołbinie i dotacje dla kultury [PODSUMOWANIE DNIA]

19/05/2020 20:58

O czym pisaliśmy we wtorek, 19 maja? Jeżeli nie mieliście czasu czytać na bieżąco, zapraszamy na nasz codzienny skrót wydarzeń.

Trzech lekarzy ze szpitala przy ul. Kamieńskiego ma potwierdzone zakażenie koronawirusem. Oddział kardiologii tymczasowo wstrzymał przyjęcia pacjentów. Testom zostało poddanych 120 osób.


31 – tyle nowych przypadków zakażeń koronawirusem potwierdzono we wtorek na Dolnym Śląsku. W całej Polsce liczba zdiagnozowanych przypadków COVID-19 przekroczyła już 19 tysięcy. Ile osób wyzdrowiało?


Zakończyły się prace nad wrocławskim apartamentowcem Ogrody Graua. Projekt obejmował rewitalizację zabytkowego pałacyku i wewnętrznego parku ze starodrzewiem oraz budowę nowej części apartamentowej. Za koncept architektoniczny odpowiada Maćków Pracownia Projektowa. ZOBACZ ZDJĘCIA.

Reklama

Jeżeli rząd nie przedłuży zakazu ruchu lotniczego na terenie Polski, polskie linie lotnicze LOT wznowią połączenia na trasie Wrocław-Warszawa już od czerwca. Bilety są w sprzedaży.


Poseł Michał Jaros z Koalicji Obywatelskiej we wtorek poinformował, że zawiadomił wrocławską prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministrów Jacka Sasina i Łukasza Szumowskiego. Chodzi o nieprzeprowadzenie zaplanowanych na 10 maja wyborów, a także zakup maseczek, które nie spełniały norm.

Reklama

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło wyniku naboru do programu dotacyjnego „Kultura w sieci”. Pieniądze na wsparcie i rozwój działalności kulturalnej w internecie w czasie pandemii trafią m.in. do wrocławskich instytucji. Ale większość z nich dotacji nie otrzymała.


Wrocławski naukowiec z Uniwersytetu Medycznego wspólnie z międzynarodowym zespołem prowadzi badania nad rzadką odmianą czerniaka. Celem zespołu jest znalezienie sposobu na poprawę rokować u pacjentów cierpiących na czerniaka błon śluzowych.

Reklama

Czwarta rewolucja przemysłowa będzie tematem cyklu wrocławskich e-konferencji, z których pierwsza rozpocznie się już w środę, 20 maja. Udział jest bezpłatny, ale trzeba się zarejestrować.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości