22/03/2024 | Autor: tuwroclaw.com | źródło: tuwroclaw.com
Miejsca na Różance były wprawdzie dzikim parkingiem, ale służył on dziesiątkom kierowców. Teraz jest ładniej, bo powstał tu park kieszonkowy. Ale kierowcy nie mają już gdzie parkować. Myślicie, że ktoś w ratuszu się tym przejął? Kliknij w strzałkę i zobacz, gdzie jeszcze zlikwidowano miejsca parkingowe. Autor: Askaniusz Polcyn
Osiedlowi radni z Popowic starali się o przebudowę i powiększenie dzikiego parkingu w ramach Funduszu Osiedlowego w 2019 roku. "Deweloperzy inwestują w biurowce i obiekty handlowe, ale zapominają o tym, że w tych miejscach pracują ludzie, którzy przyjeżdżają do pracy samochodami i zostawiają je na parkingach osiedlowych. Nie mamy wpływu na taki stan rzeczy, ale możemy ulżyć nieco mieszkańcom poprzez zamianę dzikiego parkingu na taki, który spełniałby współczesne standardy i pomieściłby więcej samochodów" - czytamy w opisie projektu. Miasto wniosek odrzuciło. Kliknij w strzałkę i zobacz, gdzie jeszcze zlikwidowano miejsca parkingowe. Autor: Askaniusz Polcyn
Na ul. Powstańców Śląskich zmotoryzowani radzili sobie, stając na chodniku - bo choć to niezgodne przepisami - innej możliwości nie było. Teraz ma stanąć tam żywopłot. A co z kierowcami? Ich problem! Kliknij w strzałkę i zobacz, gdzie jeszcze zlikwidowano miejsca parkingowe. Autor: Jakub Jurek
Ulica Sienkiewicza. Tutaj z dnia na dzień zlikwidowano około 30 miejsc parkingowych. - Nawet nikt nas nie uprzedził. Po prostu przyjechali robotnicy, ogrodzili parking i oznajmili, że teraz tu będzie ścieżka rowerowa - wściekają się okoliczni mieszkańcy. Prace skończyły się dwa tygodnie temu. Ścieżka jest zamknięta, parkingu nie ma. Sto metrów dalej w identyczny sposób miasto podobny parking ukradło kierowcom dwa lata temu. Wybudowana w jego miejscu droga do dla rowerów jest zamknięta do dziś. Chodziło więc o ułatwienie życia rowerzystom, czy była to tylko kolejna złośliwość w stronę kierowców? Odpowiedzcie sami... Kliknij w strzałkę i zobacz, gdzie jeszcze zlikwidowano miejsca parkingowe. Autor: Askaniusz Polcyn
Na ulicach Komedy i Kajdasza na Jagodnie miasto wzdłuż ulic ustawiło znaki 5, mówiące o zakazie postoju. Są uzupełnione tabliczkami informującymi o ograniczeniu postoju w godz. 6-18 i o ograniczeniu postoju do 15 minut w godz. 6-18. Gdzie można parkować w pozostałych godzinach? Nigdzie. Jeśli ktoś nie wykupił miejsca na parkingu podziemnym, może zostawić auto poza osiedlem. - Naszych gości uprzedzamy, by parkowali gdzieś pod marketami. Jagodno nie ma nie tylko tramwaju. Nie ma też parkingu - denerwują się mieszkańcy. Kliknij w strzałkę i zobacz, gdzie jeszcze zlikwidowano miejsca parkingowe. Autor: Redakcja tuwroclaw.com