Reklama

Boże Ciało bez procesji ulicami Wrocławia. Jest decyzja arcybiskupa!

03/06/2020 21:09

W tym roku we Wrocławiu nie będzie tradycyjnych procesji z okazji święta Bożego Ciała. Arcybiskup Józef Kupny zdecydował, że proboszczowie będą mogli zorganizować procesje tylko na terenie przykościelnym.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w tym roku we Wrocławiu nie będzie Centralnej Procesji Bożego Ciała przez centrum, 11 czerwca na wrocławskich ulicach nie zobaczymy też mniejszych procesji parafialnych. Metropolita wrocławski wydał dekret, w którym nakazał proboszczom ograniczyć się jedynie do symbolicznej procesji na terenach przykościelnych, bez konieczności budowania ołtarzy.


Abp Józef Kupny apeluje też o przestrzeganie zaleceń państwowych związanych ze stanem epidemii, a także zaleca by poza główną mszą, w Boże Ciało księża zorganizowali dodatkowe uroczyste nabożeństwa eucharystyczne w innych godzinach. Hierarcha sugeruje też, by rozważyć możliwość tradycji procesji eucharystycznych przez osiem kolejnych dni.

Reklama

W osobnym dekrecie metropolita wrocławski pozostawia proboszczom wolną rękę w sprawie organizacji Pierwszych Komunii Świętych. O tym, czy w tym roku w poszczególnych parafiach odbędą się Komunie w porozumieniu z proboszczem mają decydować rodzice dzieci. Abp Kupny przypomina jednak, by w przypadku o podjęciu decyzji o organizacji uroczystości dostosować ich przebieg do okoliczności wynikających ze stanu epidemii.


ZOBACZ TEŻ: Arcybiskup wrocławski odwołuje dyspensę. Wierni w niedzielę powinni iść do kościoła


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości