Reklama

Muzyczny hołd dla Hendrixa. Darmowy koncert online

09/11/2020 23:12

Z okazji przypadającej w tym roku 50. rocznicy śmierci Jimiego Hendriksa w listopadzie w Imparcie miał się odbyć muzyczny hołd dla słynnego gitarzysty. Ze względu na sytuację pandemiczną, impreza została przeniesiona do internetu. W sobotę, 28 listopada, za darmo i z domu będzie można zobaczyć koncert, na którym zagrane zostaną największe przeboje Hendrixa w wykonaniu znanych muzyków.

Listopadowy występ miał być okazją, by usłyszeć na żywo materiał z wydanej w tym roku płyty Leszka Cichońskiego, zatytułowanej "Thanks Jimi Symphonic". Na scenie miała się pojawić m.in. kilkudziesięcioosobowa Orkiestra Filharmonii Sudeckiej pod batutą Jerzego Koska. Więcej o koncercie można przeczytać tutaj.

„W związku z decyzją premiera o zamknięciu instytucji kulturalnych do 29 listopada włącznie wspólnie z artystami podjęliśmy decyzję o tym, by przenieść koncert do sieci” – czytamy w komunikacie organizatorów imprezy.


Wydarzenie odbędzie się w planowanym terminie, ale nie w Imparcie, tylko za pośrednictwem internetu. Na scenie zobaczyć będzie można: Leszka Cichońskiego, Marka Bałatę, Damiana Szewczyka i Łukasza Łyczkowskiego, finalistę The Voice of Poland, a także kilkudziesięcioosobową Orkiestrę Filharmonii Sudeckiej pod batutą Jerzego Koska. – Jimi odszedł od nas 50 lat temu. W ciągu zaledwie trzech lat stworzył muzykę, która zmieniła świat. Jest mu za co dziękować – mówi Leszek Cichoński.

 – To właśnie Hendrix zainspirował mnie do stworzenia największego dziś święta gitarowego na świecie – dzięki Jimiemu od 18 lat tysiące gitarzystów spotyka się we Wrocławiu, cieszymy się razem muzyką, a co najważniejsze – przeżywamy ją razem, przekazując sobie nowy gest pozdrowienia – znak Uni-Vibe – jednoczącą moc muzyki – dodaje.

We wrześniu tego roku swoją premierę miał również klip promujący gitarowy Wrocław utworem „Thanks Jimi”. Za reżyserię teledysku i zdjęcia odpowiada Jarosław Żamojda, znany operator (m.in. „Ojciec Mateusz”, „W rytmie serca”, „Naznaczony”, „Magda M”), a także reżyser (m.in. „Młode wilki”, „RH+”, „Skorumpowani”). – Teledysk rozpoczyna się symbolicznie – w pustej sali Narodowego Forum Muzyki – słowami: „Muzyka jest uniwersalnym językiem, który od zawsze łączy ludzi" – to prawda i moc, która manifestuje się co roku podczas Rekordu. Poczujemy ją także 28 listopada – mówi Leszek Cichoński. Klip można obejrzeć tutaj.
 
Transmisja koncertu ku pamięci Jimiego Hendrixa prowadzona będzie przez fanpage Leszka Cichońskiego i Strefy Kultury Wrocław.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości