We Wrocławiu ruszy ukraińska restauracja, w której za dania z menu będziemy płacić dokładnie tyle, ile kosztowały produkty użyte do ich przygotowania i sam proces przygotowania. Lokal powstaje przy placu Solnym. Będzie należał do sieci, prowadzącej już podobne restauracje m.in. w Kijowie i Charkowie. Ta we Wrocławiu będzie pierwszą w Polsce. Za obiad zapłacimy tutaj nawet kilkanaście złotych.
O planowanym otwarciu restauracji True Price jako pierwszy napisał Piotr Gładczak, autor bloga gastronomicznego Wrocławskie Podróże Kulinarne. Restauracja powstaje przy placu Solnym, w miejscu zamkniętej jakiś czas temu Jaffy.
Jak to możliwe, że ceny dań nie będą uwzględniały zysku? Ukraińcy przyznają: jest haczyk. Ten haczyk to płatny wstęp do lokalu. To na nim zarabiają właściciele. Stawki mają być różne w zależności od dnia tygodnia i pory. - Im większy napływ gości, tym wyższa jest opłata. Jednak nawet wieczorem w piątek lub w dniu świątecznym, opłata za wstęp do restauracji jest symboliczna i nieobciążająca. Na początku może to wydawać się dziwne, nietypowe. Format ten jest nowy nie tylko dla Polski, ale także dla całej Europy - tłumaczą w True Price. - Po opłaceniu wstępu do restauracji goście otrzymują na rękę małą bransoletkę, taką jaką używa się w klubach nocnych i innych lokalach rozrywkowych. Oznacza to, że można wejść do restauracji bez płatności. Na przykład, jeśli chcesz zobaczyć wnętrze lub zapoznać się z menu. Jednak przed przyjęciem zamówienia kelner sprawdzi, czy masz bransoletkę.
- Zazwyczaj restauracje pracują z narzutem 200-300%. Uważa się, że im lepsza kuchnia, obsługa i wnętrze, tym wyższa powinna być cena. Uważamy, że to nie jest słuszne. Dlatego zyski ustalamy przy wejściu - tłumaczy na swojej stronie ukraińska sieć. - Wszystkie dania w menu oceniane są według kosztów. Ogólnie wychodzi to znacznie taniej niż w jakiejkolwiek innej restauracji. Klienci są czasem zaskoczeni. Szczególnie dziwi ich cena potraw z owoców morza - twierdzą restauratorzy. I zapewniają, że nie ma żadnych podstępów. - Liczy się koszt składników i koszt przygotowania dania. Ani więcej, ani mniej. I ta suma jest wyświetlana w menu - zapewniają w True Price.
Ceny? Tych polskich jeszcze nie znamy. Nie wiadomo też jeszcze, ile będzie kosztował wstęp do wrocławskiej restauracji. W Kijowie za wejście trzeba zapłacić równowartość od 5 do 12 złotych od osoby. Za obiad - od 15 do 50 zł.
PRZYKŁADOWE DANIA I CENY W RESTAURACJI TRUE PRICE - KLIKNIJ I ZOBACZ
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Niech autor zapozna się że znaczeniem wyrazu nawet. Ale to pewnie ukrainiec
No fajnie kto pójdzie na obiad płacić 50 za wstęp i z drugie 50 za obiad to gdzie tu niby taniej Pojdą pare razy z ciekawości policzą i wyjdzie że lepiej w domu zrobić dla całej rodziny niż iść raz za tyle pieniędzy np. 5 osób proste 500 zł kto normalny pójdzie na obiad za tyle pieniędzy może Ukraińcy w końcu ich stać za nasze pieniądze żyją
A gdzie jest napisane, że za wstęp będzie pobierane 50zl ? Do tego nie wiesz chyba ile kosztuje obiad na rynku w knajpie.
Taniej wyjdzie w domu chyba że teraz będziesz płacił za wejcie do domu. Nie idź tam nawet. Ja chętnie pójdę jak będzie mi smakowało to pójdę znowu.
Kto pozwala na to żeby ukraincy otwierali biznesy w Polsce ,mamy ich dosc coraz wieksza do nich nienawisc bo to wstrętny banderowski naród, muszą w końcu opuścić Polskę bo dojdzie do wojny z nimi ,gdzie jest prawo i rząd który nic nie robi tylko liczymy na konfederacji bo wiedzą jak postąpić z uchodzcami że wschodu!!!!!
500pln za obiad dla 5 osób w fajnej knajpie na rynku? To bardzo dobra cena. Ostatnio w Dinette które na rynku nie jest a nawet przeniosło się ciut dalej niż było, zapłaciłem za 2 osoby (kolacja na rocznicę slubu) jakieś 360pln bez alko. Absolutnie nie narzekam, jedzenie było pyszne jak zawsze a cena - no cóż, dalej jest to poniżej 100 euro, przypominam że aktualnie pączek potrafi kosztować 15-20pln ...
Przeczytaj ze zrozumieniem. 5-15 nie 50
BRAVO
Panie za 50 zł na rynku nie wiem co ty chcesz zjeś, 15 pierogów ruskich w pierogarni.
Przecież tyle samo zapłacisz w zwykłej restauracji, więc twój komentarz nie ma sensu. Chyba, że piszesz tylko po to, by wylać trochę jadu.
Co Ty pier*olisz amebo? pracują normalnie na umowie i dokładają się do budżetu państwa. Polacy z roku na rok głupsi się stają, aż wstyd mi być Polakiem.
A tak mózg u Ciebie jeszcze działa? Widać że z Polskiego oraz czytania ze zrozumeiniem miałeś szmate, wiesz co oznacza OD/DO*?? Np. OD 12 zł DO 50 zł. Wiadomo, że jak ktoś zamówi sobie krewetki, ośmiornczki, homara to raczej za 20 zł NIGDZIE w restauracji nie znajdzie takiego dania. Boże aż wstyd być Polakoem, bo Polskie zacofanie intelektualne u Polakach aż załamuje, tylko za nogi się łapać, bo na głowę to już za późno.
Niech lepiej zainwestują w swoim kraju i wspierają go na wojnie, a nie wydają miliony pozyskane z zachodu na wojsko i broń
Żeby mi doplacali to nie zawitam cha, cha, cha
Ukrainska knajpa na Solnym ?! Cos sie im pomyliło !!! Wrocław to miasto KRESOWIAKOW !!! Najpierw PRZEPROSINY i EKSHUMACJE !!!
Dość już może tej "gościny"? Bo coś ci niewdzięczni "goście"zaczynają się za bardzo zadamawiać - koniec wojny, wypad do siebie.
Jeszcze tylko knajpy ukraińskiej brakuje...wypierdalaj na front banderowcy
Nie banderowcy amebo zacofaną, a Ukraińcy * :) Polacy święci nie byli i nie są, zasłużyliśmy poniekąd na wołyn patrząc , że to Polacy jako pierwsi wbili nóż w plecy Ukrianie, łamiąc sojusz i zostawiając Bolszewikom, a potem jeszcze Polska nakładająca represje Ukriańcomlm, co było MNIEJ niż 10 lat przed Wołyniem. Większość tutaj komentujących nie powinna mieć prawa nazywać się Polakiem, a już tym bardziej "patriotom", bo to WSTYD dla prawdziwych Polaków.
@05:14:02 Kzysztof Banderowscy mordercy dzieci, kobiet i starców - wypierdalaj walczyć za ten swój skorumpowany śmietnik ukropski trollu.
jak to będzie kuchnia ukraińska to nie wejdę nawet jakby mi dopłacali. Z resztą nie wejdę nawet jak będzie nie ukraińska. Idiotyczny motyw, jak mam zapłacić to wolę iść do normalnej restauracji i podjąć decyzję na miejscu czy coś mi pasuje smakowo czy nic tam dla mnie nie ma i wyjść bez opłat za przekroczenie progu. Finalnie i tak wyjdzie na to samo, nie wierzę że ktoś będzie bulił czynsz na Solnym i za darmoche jedzenie dawał
Moja noga tam nie stanie .Ja już za tą przyjaż płacę od początku roku.
Porażka, ukraińska knajpa w sercu Wrocławia !! Nie wejdę tam, choćby mnie mieli na kolanach prosić.
Coś niebywałego. Taaka wojna i trwoga. Ładujemy grube miliony w pomoc broń, socjal, mieszkania. Nawet za śmieci nikt nie ściga gdy w mieszkaniu 4 osoby z Ukrainy a zadeklarowana jedna. A oni firmy zakładają, kupują fabryki, teraz to. Czym jeszcze w naszym kraju żyjemy, czy już to Ukraina?! Tą knajpę na pewno same kobiety założyły bo ostatnio słyszałem że przecież tylko kobiety z Ukrainy u nas są bo faceci walczą i że to mit że jacyś Ukraincy burdy robią
Tytuł powinien brzmieć. UKRAIŃCY WYKUPUJĄ POLSKĘ ZA POLSKIE PIENIĄDZE !!!
Ich stać na to, bo Ukraińcy lub obcy nie z Polski mają dużo lepiej niż Polacy we własnym kraju, ale są to odpowiedzialni politycy, to oni doprowadzają do tego że Polak ma zdychać a obca nacja żyć bez problemu, tylko słychać dej i dej.
Tu sprawa jest prosta,otwierają restaurację bo to w prostej lini pralnie brudnych pieniędzy,czysty absurd otwierać coś co za bardzo nie przyniesie zysków,ile to już lokali upadło przez lata to nawet niempamieram bo to ciężko biznes.No ale Ukraińcy to i tak zostaną zwolnieni z początkowych zusow a pralnia kasy będzie dobrze śmigać.To kraj korupcji największej na świecie,to państwo nie istnieje bez korupcji.
Ja tam napewno nie pójdę mam ich dość ????
Tam wojna ,a oni będą się stołować na naszej ziemi
Nie pójdę tam nigdy niech za Wołyń przeproszą
Jak się zastanawiacie czasem gdzie pisze te kilka tysięcy ruskich troli po polsku to od razu podpowiadam - również tutaj .
Troll banderowski ostrzega przed trollami rosyjskimi
U nich wojna,a oni coraz bardziej się bogacą w naszym kraju.jola
xddd jak się ludzie prują
Pruje to się twoja stara z ukrami na berzie.
Głodem wolę przymierać niż dać zarobić Ukraińcowi.
Bojkotować wszystko co z upadliny
Wy Poliacy co wy qurwa od nas chciecie
Ty Wania na front spierdalaj a nie w internecie komentarze pisać i siedzieć w cieplych kapciach w domu w naszym kraju
Jest to restauracja dla Ukraincow,dla nich tani wstęp,dla Polaków dużo wyższy i konkurencja dla polskich lokali
Ile wam zapłacili za reklamę i czy fundusze nie pochodzą przypadkiem z kraju na R?
A co z brakiem rąk na froncie? To my im oddajemy broń, a oni robią w tym czasie biznesy w Polsce kosztem naszych firm?
My dajemy im kasę na wojnę, a oni za to stawiają firmy w Polsce. Niebywałe.
Wolę iść do Ukraińca niż do jakiegoś ciapaka ,moi znajomi pracowali u nich to wiedzą jak dbają o czystość.Jak wstęp będzie tani to z chęcią spróbuję.Juz jadłem w ukraińskich restauracjach np Karpaczu i było super.
Oby przyszła wreszcie kryska na Matyska. Przedwczesne wybory i większe poparcie dla Konfederacji, to jedyna szansa. Inaczej nie skończy się obcą flagą na Wiejskiej czy bezzwrotną pomocą w każdej postaci. Żądamy prawdziwych ekshumacji (a nie ściemy Sikorskiego na papierze) i przeprosin. Nie buduje się dobrych relacji trwając w kłamstwie!
Bez sensu
Niech autor zapozna się że znaczeniem wyrazu nawet. Ale to pewnie ukrainiec
No fajnie kto pójdzie na obiad płacić 50 za wstęp i z drugie 50 za obiad to gdzie tu niby taniej Pojdą pare razy z ciekawości policzą i wyjdzie że lepiej w domu zrobić dla całej rodziny niż iść raz za tyle pieniędzy np. 5 osób proste 500 zł kto normalny pójdzie na obiad za tyle pieniędzy może Ukraińcy w końcu ich stać za nasze pieniądze żyją