Reklama

Pociągi hybrydowe dla Kolei Dolnośląskich. Spółka otworzyła oferty

05/06/2020 16:05

Koleje Dolnośląskie w piątek otworzyły oferty w przetargu na zakup nowych trójczłonowych pociągów z napędem elektryczno-spalinowym. Ponownie jedynym oferentem okazał się nowosądecki Newag, dostawę dwóch wozów wycenił na ponad 56,3 mln zł.

To już kolejne podejście do zakupu pociągów elektryczno-spalinowych. Tego typu pociągi mogą kursować na liniach spalinowych, a wjeżdżając na linię zelektryfikowaną korzystać z silnika elektrycznego, co ma pozytywny wpływ choćby środowisko. Wozy, których zakup planują Koleje Dolnośląskie mają obsługiwać linię Trzebnica – Wrocław – Sobótka – Świdnica, która jest zelektryfikowana tylko na krótkim odcinku.


W piątek, 5 czerwca spółka zakończyła przyjmowanie ofert w przetargu na dwa takie pociągi. Podobnie, jak ostatnio do konkursu zgłosił się tylko jeden producent. Firma Newag z Nowego Sącza wyceniła swoją propozycję na 56,3 mln zł brutto czyli prawie 28,2 mln zł za jeden pojazd. To cena przewyższająca kwotę 36,9 mln złotych brutto, jaką spółka zamierzała przeznaczyć na zakupy.

Reklama

Pociągi w podobnej cenie Newag proponował Kolejom Dolnośląskim już na początku tego roku, gdy spółka szukała dostawcy 6 pociągów hybrydowych. Wtedy oferta została uznana za niekorzystną i odrzucona.


Zakup pociągów hybrydowych to niejedyna inwestycja Kolei Dolnośląskich w nowy tabor. Spółka prowadzi też procedurę zakupu pociągów spalinowych (w ostatnim przetargu nie było żadnych ofert) oraz elektrycznych zespołów trakcyjnych (trwa rozpatrywanie ofert w przetargu z lutego).



bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości