Reklama

Postulaty aktywistów i szaleńcza jazda autem [PODSUMOWANIE DNIA]

04/12/2019 19:39

Aktywiści z Akcji Miasto chcą, by we Wrocławiu jak najszybciej rozpoczęła funkcjonowanie kolej miejska. Aktywiści miejscy z WRO złożyli zaś do prezydenta Wrocławia wniosek o to, by planując kolejne edycje Jarmarku Bożonarodzeniowego, miasto partycypowało w zyskach z tego wydarzenia. Przedstawiamy podsumowanie dnia.

Aktywiści z Akcji Miasto chcą, by we Wrocławiu jak najszybciej rozpoczęła funkcjonowanie kolej miejska. Ich zdaniem pilotażowa linia Leśnica – Wrocław główny powinna zacząć funkcjonować, jak najszybciej, by rozwiązać problem korków związanych z zamknięciem pl. Orląt Lwowskich i budową TAT na Nowy Dwór.


Aktywiści miejscy z WRO złożyli do prezydenta Wrocławia wniosek o to, by planując kolejne edycje Jarmarku Bożonarodzeniowego, miasto partycypowało w zyskach z tego wydarzenia.


Za pomocą ogromnego, ważącego 250 ton dźwigu firma Budimex, wykonawca trasy tramwajowej na Popowice, przeprowadzi rozbiórkę 80-tonowego przęsła wiaduktu kolejowego. Prace zaplanowane są na noc ze środy na czwartek i będą wiązały się z utrudnieniami w ruchu dla kierowców i autobusów MPK.

Reklama

Wrocławscy policjanci poszukują kierowcy osobowej mazdy, którzy w środę rano na ulicy Klecińskiej wjechała w kilka stojących w korku samochodów. Do zdarzenia doszło przed godziną 9:00. Sprawca kolizji zbiegł z miejsca zdarzenia.


W poniedziałek zapadł się fragment jezdni ulicy Powstańców Śląskich, w miejscu, gdzie przebiega droga rowerowa. Wywołała to awaria sieci kanalizacyjnej MPWiK. Rowerzyści skarżyli się na brak objazdu rozkopanego odcinka.


Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wydał oświadczenie w związku z wystąpieniem Władysława Frasyniuka na wrocławskiej manifestacji solidarności z sędziami. RPO zaznaczył, że hasło „J...ać pisiora (…) i się nie bać” wykrzyczane przez opozycjonistę z czasów PRL budzi sprzeciw i zaniepokojenie.

Reklama

W środę, po godz. 15, przed mostem Osobowickim przejazd tramwajom zablokowało auto, które utknęło na torowisko. Miały miejsce utrudnienia w ruchu tramwajów, kursowała komunikacja zastępcza.


MPK Wrocław zapowiedziało, że w nocy ze środy na czwartek, z 4 na 5 grudnia, wymieni fragment szyny w centrum miasta. Z powodu złego stanu torowiska w ostatnich dniach miały tam miejsce utrudnienia w ruchu.


 


red.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości