Aktywiści z Akcji Miasto chcą, by we Wrocławiu jak najszybciej rozpoczęła funkcjonowanie kolej miejska. Aktywiści miejscy z WRO złożyli zaś do prezydenta Wrocławia wniosek o to, by planując kolejne edycje Jarmarku Bożonarodzeniowego, miasto partycypowało w zyskach z tego wydarzenia. Przedstawiamy podsumowanie dnia.
Aktywiści z Akcji Miasto chcą, by we Wrocławiu jak najszybciej rozpoczęła funkcjonowanie kolej miejska. Ich zdaniem pilotażowa linia Leśnica – Wrocław główny powinna zacząć funkcjonować, jak najszybciej, by rozwiązać problem korków związanych z zamknięciem pl. Orląt Lwowskich i budową TAT na Nowy Dwór.
Aktywiści miejscy z WRO złożyli do prezydenta Wrocławia wniosek o to, by planując kolejne edycje Jarmarku Bożonarodzeniowego, miasto partycypowało w zyskach z tego wydarzenia.
Za pomocą ogromnego, ważącego 250 ton dźwigu firma Budimex, wykonawca trasy tramwajowej na Popowice, przeprowadzi rozbiórkę 80-tonowego przęsła wiaduktu kolejowego. Prace zaplanowane są na noc ze środy na czwartek i będą wiązały się z utrudnieniami w ruchu dla kierowców i autobusów MPK.
Wrocławscy policjanci poszukują kierowcy osobowej mazdy, którzy w środę rano na ulicy Klecińskiej wjechała w kilka stojących w korku samochodów. Do zdarzenia doszło przed godziną 9:00. Sprawca kolizji zbiegł z miejsca zdarzenia.
W poniedziałek zapadł się fragment jezdni ulicy Powstańców Śląskich, w miejscu, gdzie przebiega droga rowerowa. Wywołała to awaria sieci kanalizacyjnej MPWiK. Rowerzyści skarżyli się na brak objazdu rozkopanego odcinka.
Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wydał oświadczenie w związku z wystąpieniem Władysława Frasyniuka na wrocławskiej manifestacji solidarności z sędziami. RPO zaznaczył, że hasło „J...ać pisiora (…) i się nie bać” wykrzyczane przez opozycjonistę z czasów PRL budzi sprzeciw i zaniepokojenie.
W środę, po godz. 15, przed mostem Osobowickim przejazd tramwajom zablokowało auto, które utknęło na torowisko. Miały miejsce utrudnienia w ruchu tramwajów, kursowała komunikacja zastępcza.
MPK Wrocław zapowiedziało, że w nocy ze środy na czwartek, z 4 na 5 grudnia, wymieni fragment szyny w centrum miasta. Z powodu złego stanu torowiska w ostatnich dniach miały tam miejsce utrudnienia w ruchu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze